Tragedia na placu budowy

16 lipca 2018, 10:21, red
fot. czytelnik Tadek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy poranek przy ul. Brukselskiej w Gorzowie. Pracownik budowy spadł z wysokości, mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W poniedziałek 16 lipca przed godz. 8 rano na budowie jednego z bloków przy ul. Brukselskiej w Gorzowie doszło do tragedii. Informację o zdarzeniu oraz zdjęcie otrzymaliśmy od czytelnika Tadka na facebookowym profilu gorzowianin.com. - Był śmiertelny wypadek, pod blok przyjechała policja i pogotowie. Jednak karetka nikogo nie zabrała i za chwilę przyjechał prokurator – opowiada czytelnik.

Zdarzenie przy ul. Brukselskiej potwierdza policja. - Około godz. 7.45 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z placów budowy doszło do wypadku i mężczyzna spadł z wysokości. Niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na miejscu pracują obecnie policjanci, prokurator i pracownik państwowej inspekcji pracy. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak relacjonuje nasz czytelnik, mężczyzna który zginął, spadł pomiędzy płytę stropową, a ścianę. Był to pracownik budowy, który według świadków miał być pod wpływem alkoholu.

AKTUALIZACJA

godz. 13 - Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała do wykonania sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny oraz czy rzeczywiście był pod wpływem alkoholu.

- Na ten moment próbujemy ustalić jak to się stało, że ten mężczyzna spadł z wysokości. A także czy był przed pracą czy po pracy oraz jaką miał umowę z właścicielem firmy - komentuje Andrzej Machnowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości