Skrzyżowanie Sikorskiego-Dworcowa zostanie zamknięte

14 lipca 2018, 18:41, red
fot. archiwum
Od poniedziałku 16 lipca kierowcy poruszający się po Gorzowie muszą liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami, ponieważ rozpocznie się kolejny etap modernizacji ul. Sikorskiego. Tym razem zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Dworcowej.

Od kilku miesięcy jazda samochodem nie należy do najłatwiejszych. Niestety od poniedziałku16 lipca utrudnienia będą jeszcze większe. Wszystko przez to, że firma ruszy z kolejnym etapem przebudowy Sikorskiego.

Wykonawca zamknie tym razem skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Dworcowej. Ulica Dworcowa funkcjonować będzie jako droga dwukierunkowa i „ślepa”, z wjazdem wyłącznie od ulic Jancarza i Składowej. Podobnie ruch odbywał się będzie przy ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Jancarza do ul. Dworcowej. Wjazd na ten odcinek możliwy będzie wyłącznie od ul. Jancarza, bez możliwości dojazdu do ul. Dworcowej.

Wyjazd z ul. Sikorskiego możliwy będzie wyłącznie w prawo w kierunku ulicy Estkowskiego i sterowany za pomocą ustawionego sygnalizatora świetlnego. Ten etap przebudowy Sikorskiego nie powoduje zmian w funkcjonowaniu MZK, nie wymaga również zmian w trasach objazdu.

Kierowcy jadący z osiedla Staszica w kierunku centrum lub Zawarcia będą mieli do wybrania dwa warianty trasy – przez ul. Jancarza, Składową i Spichrzową (na której i tak są spore utrudnienia) lub też przez ul. Estkowskiego, rondo Kosynierów Gdyńskich, ul. Wybickiego i Chrobrego. To oznacza, że korki w godzinach szczytu będą jeszcze większe niż do tej pory.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości