Wiadomości

Smocze łodzie na Warcie

13 lipca 2018, 10:34, red
W niedzielę 15 lipca w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Wszystko dzięki pomysłowi jednego z gorzowian, który został zgłoszony do budżetu obywatelskiego. W imprezie może wziąć udział każdy, jednak trzeba wcześniej wysłać zgłoszenie.

Wyścigi smoczych łodzi na rzece Warcie dla gorzowian organizuje w niedzielę 15 lipca Urząd Miasta oraz Klub Sportowy „Admira”. Jednak impreza nie odbyłaby się bez pomysłu mieszkańca Gorzowa, który zgłosił pomysł jej realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2018.

W niedzielę o godz. 8 nastąpi otwarcie biura zawodów na przystani Klubu Sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny 32. Organizatorzy sprawdzą listę zgłoszonych osad, a jeżeli będą wolne miejsca - będzie można zgłosić jeszcze kolejne drużyny. Limit wynosi 16 załóg.

Następnie o godz. 9.30 odbędzie się losowanie torów i numerów wyścigów. A o godz. 10 wystartują pierwsze smocze łodzie. Każdy z mieszkańców może wziąć udział w wyścigach, jednak musi wcześniej zgłosić siebie i swoją drużynę. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób lub maksymalnie 10 osób wiosłujących oraz 1 osobę w roli bębniarza, która będzie nadawała tempo wiosłowania. Udział w zawodach przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zawodach pod opieką osób dorosłych i muszą wypełnić specjalne oświadczenie.

Zapisy drużyn trwają do 14 lipca. Zgłoszenia zawierające nazwę załogi, imię i nazwisko kapitana załogi oraz imiona i nazwiska członków załogi należy przesłać na adres e-mail smoczelodziebo2018@wp.pl.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości