Wiadomości

Siekierą chciał wymierzyć sprawiedliwość

12 lipca 2018, 11:04
fot. Lubuska Policja
Nawet 25 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa młodego mężczyzny. Podejrzany próbował „wymierzyć sprawiedliwość” przy pomocy siekiery. Tylko cudem nie doszło do tragedii. Pokrzywdzony z poważnymi ranami trafił do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjantów ze Strzelec Krajeńskich napastnik, który uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 lipca) dyżurny strzeleckiej Policji odebrał informację o poważnie rannym mężczyźnie, uderzonym najprawdopodobniej siekierą w okolicę szyi. Sytuacja miała miejsce w parku miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali leżącego na trawie młodego mężczyznę z poważną raną szyi oraz kilka innych osób, które były świadkami niebezpiecznej sytuacji, która rozegrała się chwilę wcześniej. Mundurowi udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej tamując krwotok i kontrolując czynności życiowe. Pokrzywdzony 19-letni mężczyzna po przyjeździe na miejsce załogi pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej do siedzącego na ławce mężczyzny i kobiety podszedł 23-letni mężczyzna i uderzył zaskoczonego 19-latka siekierą w okolice szyi, a następnie uciekł. Wolnością nie cieszył się jednaj długo. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu mundurowi zatrzymali go na jednej ze strzeleckich ulic. Napastnik w chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu.

Kryminalni wykonali szereg czynności procesowych, w tym zabezpieczyli materiał dowodowy, przesłuchali świadków oraz przedstawili również zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek (10 lipca) sąd przychylił się do wniosku śledczych i postanowił o tymczasowym areszcie dla 23-latka. Grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości