Wiadomości

Ksiądz z Gorzowa stanie przed sądem [film]

12 lipca 2018, 10:26, ak
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie księdza z parafii przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie. Wikariusz Dariusz T. usłyszał łącznie sześć zarzutów. Najnowszy z nich dotyczy nakłaniania do fałszywych zeznań Franciszka D., który pomagał mu w rozkręceniu hodowli marihuany.

Tuż przed świętami Wielkanocnymi gorzowscy policjanci zatrzymali na plebanii przy ul. Gwiaździstej księdza Dariusza T. Śledczy znaleźli w pokoju wikariusza urządzenia do hodowli marihuany, sam narkotyk oraz ciasteczka z jej zawartością. Oprócz tego ksiądz posiadał również tabletki ecstasy.

Do sprawy został zatrzymany również jego znajomy, Franciszek D., który pomagał księdzu w rozkręceniu hodowli marihuany. Mężczyzna dostarczał wikariuszowi narzędzia do uprawy marihuany oraz doradzał jak ją hodować - ostatecznie usłyszał trzy zarzuty.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, w momencie zatrzymania ksiądz miał w piekarniku 7 ciasteczek z marihuaną, które zamierzał sprzedać.

Śledztwo w sprawie księdza zakończyło się, a do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia. - Ksiądz Dariusz T. ma przedstawionych łącznie sześć zarzutów. Będzie odpowiadał przede wszystkim za uprawianie marihuany w okresie od lipca 2017 do marca 2018 na terenie plebani, a także za posiadanie produktów zawierających marihuanę czyli za ciasteczka z zawartością marihuany. Ponadto udzielał odpłatnie i nieodpłatnie marihuanę innej osobie, a kolejnym dwóm osobom sprzedawał tabletki ecstasy. Najnowszym zarzutem, który znalazł się w akcie oskarżenia jest to, że ksiądz namawiał swojego znajomego Franciszka D. do składania fałszywych zeznań – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości