Wiadomości

Po pijaku potrącił 3 osoby i uciekł

10 lipca 2018, 10:06, red
fot. gorzowianin.com
W nocy z piątku na sobotę trzech pieszych zostało potrąconych przez kierowcę samochodu osobowego. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia, jak się okazało był kompletnie pijany.

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło na jednej z ulic Sulęcina w nocy w piątku 6 lipca na sobotę 7 lipca. Trzech mężczyzn szło lewą stroną, poboczem jezdni. W pewnym momencie w grupę mężczyzn wjechał kierowca osobówki, który porzucił auto na miejscu zdarzenia i uciekł pieszo.

Karetkę pogotowia wezwały osoby postronne. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala w Sulęcinie. Dwóch z nich było nieprzytomnych. Ich stan okazał się na tyle poważny, że następnie przewiezieni zostali do szpitali w Gorzowie i Słubicach. Trzeci mężczyzna po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej opuścił szpital.

- Obrażenia jakich doznali mężczyźni sprawiły, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Posiadali oni liczne złamania i stłuczenia. Do działania wkroczyli sulęcińscy policjanci, którzy rozpoczęli czynności zmierzające do odtworzenia przebiegu zdarzenia, a co najistotniejsze ustalenia, kto kierował pojazdem osobowym – komentuje Klaudia Richter, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Zeznania świadków pozwoliły na dotarcie do 29-latka, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kontakt z nim był utrudniony i nie był on w stanie określić czy kilka godzin wcześniej kierował pojazdem osobowym. Niezbędne było przeprowadzenie badania krwi na zawartość alkoholu.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał został przesłuchany. Przyznał się do stawianych mu zarzutów. Odpowie on za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wobec 29–latka sąd na wniosek prokuratury zastosował trzy miesięczny areszt, stracił on również uprawnienia do kierowania.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości