Wielka tratwa przypłynie do Gorzowa

7 lipca 2018, 08:00, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Takiej jednostki pływającej Gorzów jeszcze nie gościł. W sobotę 7 lipca do naszego miasta dopłyną uczestnicy Wielkiego Flisu Niepodległości, którzy płyną rzeką Wartą na tratwie. Na gorzowskim nadbrzeżu

Wielki Flis Niepodległościowy, czyli 15-osobowa grupa flisaków wyruszyła 23 czerwca z Koła w wielką podróż rzeką Wartą, uczestnicy flisu zawiją do miejscowości położonych nad rzeką. Byli już między innymi w Koninie, Poznaniu i Puszczykowie, a w sobotę 7 lipca dopłyną do Gorzowa.

Flisacy na wielkiej tratwie ze świerkowych bali, mającej 50 metrów sześciennych dopłyną na nadwarciański bulwar w godzinach 17-18. Kiedy tratwa dobije do brzegu, każdy z mieszkańców Gorzowa będzie mógł obejrzeć tratwę, porozmawiać z flisakami i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast w obiekcie „Admiry” flisacy zaprezentują chętnym osobom historię flisu i zorganizują konkurs wśród mieszkańców Gorzowa. Jak zapewniają, do wygrania będą ciekawe nagrody.

Z Gorzowa załoga odpłynie do Kostrzyna, gdzie połączy się z ekipą Flisu Odrzańskiego i wspólnie popłynął do Szczecina. Finał flisu planowany jest na 13. lipca w Szczecinie. Cel Wielkiego Flisu Niepodległości to popularyzacja wiedzy historycznej, związanej z niepodległością Polski oraz pokazanie możliwości żeglugi śródlądowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości