Wojewoda musi oddać pieniądze za 500 plus

6 lipca 2018, 14:05, red
fot. archiwum
Na początku lipca Sąd Rejonowy w Gorzowie wydał wyrok w sprawie zwrotu pieniędzy za program 500 plus dla województwa lubuskiego. Tym samym wojewoda lubuski musi zwrócić prawie 72 tys. zł za obsługę programu. Sprawa trafiła do sądu, ponieważ wojewoda nie przekazał na rzecz województwa lubuskiego wnioskowanej dotacji celowej na realizację rządowego programu.

W 2016 roku wojewoda lubuski Władysław Dajczak nie zabezpieczył w pełni środków finansowych dla marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Polak na obsługę rządowego programu 500 plus. Jak informuje marszałek, wojewoda przeznaczył zarządowi województwa jedynie 105 200 zł, które uruchomił w dwóch transzach w miesiącu maju i wrześniu 2016 roku, a program ruszył od 1 kwietnia 2016 roku. Dodatkowo marszałek Polak przeznaczyła środki własne w wysokości 71 568 zł, aby móc w pełni realizować zadanie.

W związku z nieprzekazaniem na rzecz województwa lubuskiego wnioskowanej dotacji celowej na realizację programu, zarząd województwa lubuskiego zdecydował o dochodzeniu należnych środków wraz z odsetkami w postępowaniu sądowym. Pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie odbyło się 10 kwietnia. Natomiast 3 lipca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok.

Sędzia Andrzej Miszczak z Sądy Rejonowego w Gorzowie zdecydował, że wojewoda powinien zwrócić województwu lubuskiemu kwotę w wysokości 71 568,94 zł za obsługę rządowego programu 500 plus.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->