Co z tą Sulęcińską?

6 lipca 2018, 11:26, ak
fot. gorzowianin.com
Chociaż Gorzów otrzymał rządowe wsparcie na przebudowę ul. Sulęcińskiej, to inwestycja stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że brakuje chętnych do inwestycji i pierwszy przetarg został unieważniony. Teraz miasto musi ogłosić kolejne postępowanie, bo prace muszą zostać przeprowadzone do końca roku. Inaczej dofinansowanie przepadnie.

Gorzów otrzymał z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie (60 % wartości inwestycji) na przebudowę ulic Sulęcińskiej. W czwartek 5 lipca prezydent Jacek Wójcicki i wojewoda lubuski Władysław Dajczak podpisali umowę w tej sprawie. Dzięki temu na inwestycję wartą 4 mln 593 tys. zł miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 mln 756 tys. zł.

Niestety pomimo tego, że Gorzów otrzymał rządowe wsparcie na przebudowę drogi, to z inwestycją jest problem. Pomimo ogłoszenia w maju przetargu na wybór wykonawcy, nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc magistrat musiał w czerwcu unieważnić postępowanie.

Władze Gorzowa będą musiały ogłosić kolejny przetarg na przebudowę drogi jak najszybciej, aby nie stracić rządowego dofinansowania. Wszystko przez to, że inwestycja będzie musiała zostać zakończona do końca 2018 roku, a czas ucieka.

Ulica Sulęcińska ma zostać wyremontowana od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. W ramach prac zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi - ul. Osadniczą, ul. Niwicką, ul. Willową, ul. Junacką oraz ul. Zuchów. Ponadto przebudowie ulegnie zjazd publiczny na drogę wewnętrzną z ul. Ludową oraz inne zjazdy publiczne i indywidualne na posesje przyległe.

Ponadto zaplanowano budowę chodnika na odcinku ok. 1500 metrów po obu stronach ulicy, siedmiu peronów autobusowych, przebudowę zjazdów oraz przebudowę przepustu drogowego oraz budowę sześciu przejść dla pieszych, w tym 5 o podwyższonym standardzie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości