Pocisk w pociągu z Gorzowa

3 lipca 2018, 21:21, red
fot. archiwum
Jadący z Gorzowa pociąg regio Ujście Warty miał we wtorkowy poranek przymusowy postój we Wronkach. Okazało się, że pod jednym z siedzeń znajduje się pocisk. Na miejsce wezwano saperów.

Paniki nie było, ale pasażerowie musieli opuścić pociąg. - Konduktor kazał wysiąść z pociągu i oznajmił, że pod siedzeniem jest pocisk od pistoletu maszynowego – relacjonuje jeden z czytelników portalu mojewronki.pl, który opisał całą sytuację. Gdy tylko pociąg wjechał na stację i skład opuścili pasażerowie, na peronie zaroiło się od policjantów.

- Na miejsce dyżurny skierował w nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ujawnili pocisk prawdopodobnie od broni maszynowej. Znaleziony nabój prawdopodobnie nie posiadał cech bojowych. Po przeprowadzonych oględzinach został zabezpieczony przez wronieckich kryminalnych - przekazała portalowi mojeWronki.pl oficer prasowa szamotulskiej policji mł.asp. Sandra Chuda.

Policja ustala teraz, jak pocisk z broni maszynowej znalazł się w pociągu. Skład dojechał do Poznania z 70-minutowym opóźnieniem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości