Wiadomości

Na Walczaka prace idą pełną parą

2 lipca 2018, 09:43, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wymieniona trakcja, ułożone szyny, gotowa ścieżka rowerowa – tak wygląda stan realizacji przebudowy torowiska przy ul. Walczaka na pierwszym odcinku. Firma ZUE S.A. zapowiada, że inwestycję ukończy dwa miesiące przed terminem i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Pod koniec stycznia firma ZUE S.A z Krakowa rozpoczęła przebudowę torowiska przy ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do stacji paliw przy ul. Walczaka 25b. Według specyfikacji prace przy przebudowie torowiska powinny zakończyć się do 28 grudnia 2018 roku. Jednak według deklaracji, firma ZUE zrealizuje inwestycję wartą 14 mln zł do 28 października.

Wszystko wskazuje na to, że prace przy torowisku zostaną zakończone, tak jak zapowiada firma ZUE. Pod koniec czerwca stan realizacji inwestycji wyglądał następująco.

Wykonano sieć trakcyjną na odcinku od ronda Gdańskiego do pętli tramwajowej na Silwanie. Natomiast na odcinku od Ronda Gdańskiego do ul. Dowgielewiczowej zostały wykonane przewieszki, wysięgniki i kotwienia sieci trakcyjnej. Na odcinku sieci sztywnej wykonano bramownice oraz zamontowano szyny prądowe. Ułożono nowe kable zasilające i powrotne sieci trakcyjnej.

Pracownicy firmy ZUE zajmują się obecnie robotami związanymi z podbijaniem torowiska. Kontynuowane są prace związane z układaniem obrzeży, docelowym zasypem torowiska tłuczniem. Montowane są wygrodzenia torowe. Trwa układanie przejazdu z nawierzchnią z płyt gumowych, a także kontynuowane są prace związane z budową peronów oraz przejść dla pieszych. Wykonano nawierzchnie ścieżek rowerowych i zakończono roboty zasadnicze związane z budową kanalizacji. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Oprócz tego wykonywane są prace związane z budową sygnalizacji – montaż sygnalizatorów oraz połączenia kablowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości