Legalne picie alkoholu na bulwarze z umiarem

30 czerwca 2018, 13:28, ak
fot. archiwum
Od ponad tygodnia można pić legalnie alkohol na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie, ale tylko wieczorem i w nocy. Jak informuje gorzowski magistrat, mieszkańcy korzystają z legalnego picia z umiarem, a służby nie odnotowały większej liczby interwencji.
Podczas majowej sesji Rady Miasta, gorzowscy radni przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta Jacka Wójcickiego, która dotyczyła zalegalizowania spożywania alkoholu na gorzowskich bulwarach. - Spożywanie alkoholu na bulwarach będzie legalne. To mieszkańcy zdecydują i wybiorą czy będą korzystać z tej formy rekreacji czy też nie. Taką możliwość, po przeanalizowaniu moich argumentów, daje uchwała przyjęta przez radnych – tłumaczył prezydent Jacek Wójcicki.

Nowe zasady w Dzienniku Urzędowym zostały ogłoszone 6 czerwca br., co oznacza że od 20 czerwca uchwała jest już prawomocna. Spożywanie napojów alkoholowych jest zatem dozwolone na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w godzinach od 19.00 do 4.00.

- Przez ostatnie 10 dni mieszkańcy Gorzowa korzystają z możliwości legalnego picia z umiarem. Chociaż miejskie służby prowadzą wzmożone patrole w tym rejonie, to nie odnotowały przez ten czas zwiększonej liczby interwencji – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Osoby, które chcą wypić alkohol na bulwarze, muszą pamiętać, że nie może to być alkohol wysokoprocentowy. Uchwała dopuszcza napoje o zawartości alkoholu do 8%. Ponadto zakaz spożywania alkoholu nadal obowiązuje w strefie placu zabaw dla dzieci.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości