Wiadomości

Falstart elektrycznego autobusu

27 czerwca 2018, 15:33, ak
fot. MZK Gorzów
W środowe południe na ulice Gorzowa miał wyruszyć nowy autobus elektryczny Solaris Urbino 12, który jest w naszym mieście na testach. Niestety osoby, które chciały się przejechać autobusem elektrycznym nie doczekały się go, bo pojazd został unieruchomiony w zajezdni z przyczyn technicznych.

Informację o tym, że autobus elektryczny nie wyjechał na trasę otrzymaliśmy od naszego czytelnika Mateusza na facebookowym profilu gorzowianin.com. Okazało się, że faktycznie sprowadzony do Gorzowa na testy Solaris Urbino 12 Electric nie wyjechał w środę 27 czerwca na trasę.

- Autobus elektryczny nie wyjechał na trasę z przyczyn technicznych. Myśleliśmy, że uda nam się go wypuścić na trasę koło południa, ale niestety nie udało nam się go uruchomić. Mieliśmy problemy z ładowaniem, ale już praktycznie uporaliśmy się z tą usterką. Na pewno wyjeździe na trasę w czwartek od godz. 7 rano i będzie jeździł po mieście do momentu wyczerpania baterii – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Autobus elektryczny Solaris Urbino 12 Electric miał kursować w środę na linii "T1" pomiędzy Placem Słonecznym, a Silwaną.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości