Elektryczne autobusy marki Solaris zasilane są żelowymi bateriami Li-Jon o pojemności 240 kWh. Napięcie w bateriach wynosi 600 V i to ma wystarczyć na 130-140 kilometrów ciągłej jazdy. Oznacza to, że na jednym cyklu ładowania, który trwa około 6 godzin, autobus może 14 razy przejechać całą trasę linii 104 (długość to 9,5 km).
Elektryczny autobus Solaris Urbino zabierze na pokład jednorazowo maksymalnie 70 osób, ma kursować w godzinach szczytu na liniach 103, 104, 110, 113, 121, 122, 130 oraz T1 i T2. Ze względu na konieczność ładowania, w godzinach od 9:00 do 13:00, autobus będzie zjeżdżał do zajezdni, aby uzupełnić energię.
Podczas gdy my testować będziemy jeden autobus, sąsiednia Zielona Góra finalizuje zakup 47 takich pojazdów, które już niebawem pojawią się na drogach w tym mieście. - Zakup takich autobusów sprawił, że większość taboru będzie elektryczna. Jednocześnie Zielona Góra będzie pierwszym miastem w Polsce, która na swoim wyposażeniu będzie miała taką ilość pojazdów elektrycznych. - Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy prac – mówi w wywiadzie dla portalu newslubuski.pl Janusz Kubicki, prezydent miasta.
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Koncert w Świetle Tysiąca Świec
21 grudnia 2025
kup bilet |
|
Tomasz Karolak Stand Up - 50 i co
20 grudnia 2025
kup bilet |
|
Największe przeboje Pink Floyd na żywo - Koncert Another Pink Floyd i Marek Raduli!
20 grudnia 2025
kup bilet |