Pieniądze są, chętnych do inwestycji brak

26 czerwca 2018, 10:23, red
fot. archiwum
Władze miasta Gorzowa chwalą się unijnym dofinansowaniem na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty. Chociaż pieniądze na inwestycję są, to w drugim przetargu na budowę ścieżki nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Gorzowski magistrat chwali się, że na liście zatwierdzonych wniosków w ramach programu Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 znalazły się dwa projekty „gorzowskie”, dzięki którym w naszym mieście powstanie nowa 700-metrowa ścieżka rowerowa wzdłuż Warty, a Park Siemiradzkiego zostanie zrewaloryzowany. Całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln euro (dofinansowanie wynosi 85 % – prawie 2,7 mln euro), udział Gorzowa to prawie 505 tys. euro (a dofinansowanie prawie 429 tys. euro).

Jeżeli chodzi o budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej, to inwestycja nie ma szczęścia. Zarówno pierwszy, jak i drugi przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj zakończył się fiaskiem, ponieważ do magistratu nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym oba przetargi zostały unieważnione. Teraz miasto będzie musiało ogłosić trzecie postępowanie przetargowe na realizację inwestycji.

W ramach prac, oprócz budowy ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika, zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Ponadto zostanie wykonane oświetlenie ścieżki, a teren wzdłuż rzeki trzeba będzie wyrównać. Gorzowski odcinek trasy będzie częścią europejskiego szlaku rowerowego EuroVelo o długości ponad 5 389 metrów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości