Wiadomości

Trzy promile i kilkadziesiąt ton na drodze

22 czerwca 2018, 23:01, red/KPP Strzelce
fot. KPP Strzelce
Dzielnicowi z Dobiegniewa przerwali skrajnie niebezpieczną jazdę kompletnie pijanego kierowcy TIR-a. Dzięki ich czujności 28-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (21 czerwca) około godziny 20 dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobiegniewie zauważyli na jednej z ulic w Dobiegniewie ciężarówkę, której kierowca wykonywał podejrzane manewry. Włączał kierunkowskazy mimo, że nie nigdzie nie skręcał, zjeżdżał również na lewy pas jezdni. Dzielnicowi zatrzymali pojazd do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie trzy promile alkoholu. Policjanci ustalili, że nieodpowiedzialny kierowca wyruszył w podróż z województwa zachodniopomorskiego i miał do przejechania kilkaset kilometrów. Mimo, że był kompletnie pijany wsiadł za kierownicę kilkudziesięciotonowego TIR-a. W takim przypadku mógł doprowadzić do tragedii.

Dzięki czujności dzielnicowych w porę przerwano tę niebezpieczną jazdę. 28-latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Natomiast ciężarówkę, którą prowadził odholowano na policyjny parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości