Wiadomości

Gorzowianie będą mieli kartę mieszkańca!

22 czerwca 2018, 21:55, red
fot. gorzowianin.com
W piątek 22 czerwca podczas Sesji Rady Miasta, gorzowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia w Gorzowie karty mieszkańca. Karta oferująca wiele udogodnień dla gorzowian będzie dostępna już jesienią 2018 roku.

Od prawie roku toczyły się rozmowy i prace nad „Gorzowską kartą mieszkańca”, która oferowałaby zniżki dla mieszkańców w różnych dziedzinach życia oraz zachęcałaby do mieszkania w Gorzowie. W ubiegłym roku o wprowadzenie takiej karty apelowali radni Platformy Obywatelskiej, a prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że taką kartę zamierza wprowadzić w 2018 roku.

Dlatego też podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w piątek 22 czerwca gorzowscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia programu karty gorzowianina. Radni byli jednogłośni i wszyscy byli za wprowadzeniem karty mieszkańca. Według zapowiedzi urzędników, z karty powinniśmy już korzystać jesienią 2018 roku, a szczegóły dotyczące konkretnych zniżek poznamy we wrześniu.

Karta gorzowianina ma poprawić jakość życia mieszkańców miasta, promować korzystanie ze środków komunikacji miejskiej i umacniać poczucie tożsamości lokalnej. Ma także zwiększyć dostępność i zachęcić do udziału w miejskich wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli również liczyć na zniżki w komunikacji miejskiej, oświacie, sporcie, rekreacji, ochronie zdrowia, kulturze oraz w gastronomii i usługach.

Z karty gorzowianina będą mogły skorzystać osoby, które rozliczają podatek dochodowy w Gorzowie i wskazują Gorzów jako swoje miejsce zamieszkania. A także rozliczają w Gorzowie podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Do korzystania z karty są również uprawione dzieci tych osób. Co istotne, wyrobienie karty będzie całkowicie darmowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości