Wiadomości

Gorzowianie będą mieli kartę mieszkańca!

22 czerwca 2018, 21:55, red
fot. gorzowianin.com
W piątek 22 czerwca podczas Sesji Rady Miasta, gorzowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia w Gorzowie karty mieszkańca. Karta oferująca wiele udogodnień dla gorzowian będzie dostępna już jesienią 2018 roku.

Od prawie roku toczyły się rozmowy i prace nad „Gorzowską kartą mieszkańca”, która oferowałaby zniżki dla mieszkańców w różnych dziedzinach życia oraz zachęcałaby do mieszkania w Gorzowie. W ubiegłym roku o wprowadzenie takiej karty apelowali radni Platformy Obywatelskiej, a prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że taką kartę zamierza wprowadzić w 2018 roku.

Dlatego też podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w piątek 22 czerwca gorzowscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia programu karty gorzowianina. Radni byli jednogłośni i wszyscy byli za wprowadzeniem karty mieszkańca. Według zapowiedzi urzędników, z karty powinniśmy już korzystać jesienią 2018 roku, a szczegóły dotyczące konkretnych zniżek poznamy we wrześniu.

Karta gorzowianina ma poprawić jakość życia mieszkańców miasta, promować korzystanie ze środków komunikacji miejskiej i umacniać poczucie tożsamości lokalnej. Ma także zwiększyć dostępność i zachęcić do udziału w miejskich wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli również liczyć na zniżki w komunikacji miejskiej, oświacie, sporcie, rekreacji, ochronie zdrowia, kulturze oraz w gastronomii i usługach.

Z karty gorzowianina będą mogły skorzystać osoby, które rozliczają podatek dochodowy w Gorzowie i wskazują Gorzów jako swoje miejsce zamieszkania. A także rozliczają w Gorzowie podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Do korzystania z karty są również uprawione dzieci tych osób. Co istotne, wyrobienie karty będzie całkowicie darmowe.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości