Wiadomości

Radni nie zgodzili się na obniżkę pensji prezydenta

23 czerwca 2018, 08:30, red
fot. archiwum
Podczas piątkowej sesji Rady Miasta, gorzowscy radni nie przyjęli uchwały w sprawie obniżenia wynagrodzenia prezydenta Jacka Wójcickiego. Teraz o wysokości zarobków prezydenta Gorzowa zdecyduje wojewoda lubuski.

W połowie maja 2018 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia pracowników samorządowych o 20 procent. Tym samym wypłaty wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast zostaną obniżone już od 1 lipca 2018 roku. To z kolei efekt przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, przewidującej obniżenie o 20 proc. uposażenia parlamentarzystów.

Dlatego też podczas piątkowej sesji Rady Miasta Gorzowa, gorzowscy radni dyskutowali nad ustawą obniżającą wynagrodzenie prezydenta Jacka Wójcickiego o 1460 zł brutto. Chociaż prezydent Wójcicki apelował o obniżenie swojej pensji, to uchwała nie została przyjęta - 12 radnych było przeciw, 9 chciało obniżki pensji, a 2 osoby się wstrzymały się od głosu.

Teraz o wysokości wynagrodzenia prezydenta Gorzowa zdecyduje wojewoda lubuski, który będzie musiał wystąpić do Sądu Administracyjnego aby zaskarżyć uchwałę ustalającą wysokość zarobków Jacka Wójcickiego. Wszystko przez to, że od 1 lipca będzie ona niezgodna z rozporządzeniem Rady Ministrów.

To oznacza, że i tak wynagrodzenie prezydenta Wójcickiego będzie wynosiło 10 690 zł brutto, a nie tak jak do tej pory 12 150 zł brutto.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości