Wiadomości

Jest pozwolenie, brakuje pieniędzy. Miasto nie składa broni.

22 czerwca 2018, 15:11, red
Najpóźniej w 2023 roku będziemy cieszyć się nowoczesną halą-widowiskowo sportową. Prezydent Wójcicki pokazał dziś pozwolenie na budowę oraz zapewnił, że w ciągu dwóch lat znajdą się brakujące pieniądze i budowa hali ruszy pełną parą.
- W ciągu dwóch lat musimy rozpocząć tę budowę i ją rozpoczniemy. Pomimo tego, że dzisiaj z ministerstwa sportu środki, które zostały przeznaczone na ten cel to tylko 15 milionów złotych, to dołożymy wszelkich starań, aby brakujące fundusze pozyskać – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Jacek Wójcicki.

Przypomnijmy, miasto starał się o 30 milionów pomocy rządowej na wybudowanie hali. Ze wstępnych informacji wynika, że z ministerstwa dostało tylko 15 milionów, a pozostałą kwotę, czyli blisko 45 milionów złotych musi zabezpieczyć we własnym zakresie. Miasto jednak nie składa broni i będzie zabiegać o wyższe dofinansowanie.

- Nie wszyscy beneficjenci będą w stanie podjąć inwestycje ze zmniejszonym dofinansowaniem i wówczas my będziemy mogli z tych środków skorzystać, tak żeby w ciągu dwóch lat ta budowa ruszyła. Dla nas podstawowym warunkiem jest znalezienie środków na budowę hali na zewnątrz, nie chcemy, żeby mieszkańcy czekali na halę widowiskowo-sportową tak jak na ulice Kostrzyńską, czyli 40 lat – tłumaczy prezydent Wójcicki.

Jeżeli okaże się, że ministerstwo przyzna dodatkowe środki, miasto natychmiast rozpocznie procedurę przetargową i pierwsze prace rusza w ciągu pół roku. - Jeżeli się nie uda, będziemy w kolejnym roku walczyć o dodatkowe środki. Bez tych pieniędzy nie jesteśmy w stanie dzisiaj rozpocząć budowy. Szukamy innych rozwiązań – dodaje Jacek Wójcicki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości