Wiadomości

Od stycznia 2019 więcej zapłacimy za śmieci

21 czerwca 2018, 20:06, ak
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG-6 zapowiada podwyżkę opłat za wywóz śmieci na terenie Gorzowa i okolicznych gmin. Za odbiór odpadów zapłacimy od 2 zł więcej za śmieci segregowane i 3 zł więcej za śmieci niesegregowane. Podwyżki wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Od 7 stycznia 2018 roku mieszkańcy należący do Związku Celowego Gmin MG-6, czyli Gorzowa oraz okolicznych gmin segregują odpady na pięć frakcji. Płacąc przy tym 13 zł za osobę, kiedy odpady są segregowane oraz 19 zł za osobę za śmieci niesegregowane. Opłata za opady miała się nie zmienić, ale Związek Celowy Gmin MG-6 właśnie ogłosił, że od 1 stycznia 2019 roku wszystkich czeka podwyżka opłat za odbiór odpadów

- Zwiększenie opłaty jest wynikiem przeprowadzonych przetargów na realizację usługi odbioru i zagospodarowania odpadów na terenie związku. Przetargi były trzy i za każdym razem kwoty ofert złożonych w przetargu przewyższały kalkulacje zamawiającego. Niestety, w związku z kończącymi się umowami z obecnymi operatorami należało podjąć decyzję o podwyżce opłaty – komentuje Katarzyna Szczepańska, dyrektor biura Związku Celowego Gmin MG-6.

Jak duża to będzie podwyżka? Jeżeli chodzi o mieszkańców segregujących odpady, to zapłacą oni o 2 zł więcej, czyli 15 zł za osobę. Natomiast za opady niesegregowane 3 zł więcej, czyli 22 zł za osobę.

Trzeci przetarg na odbiór odpadów komunalnych na terenie Gorzowa w sektorze I i I wygrała firma Eneris Surowce S.A. Wywóz śmieci z sektora I będzie kosztował 13 mln 950 tys. zł, chociaż ZCG MG-6 miał na to przeznaczone 10 mln zł, a z sektora II 15 mln 839 tys. zł – tutaj kwota przeznaczona wynosiła 15 mln zł.

Natomiast w sektorze III czyli gminach ościennych odbiorem odpadów będzie zajmowała się firma Ragn-Sells Polska za kwotę 20 mln 391 tys. zł. Tutaj ZCG MG-6 miał przeznaczone 15 mln 600 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości