Wiadomości

Odnalazł się poszukiwany 8-latek

20 czerwca 2018, 20:56, red
fot. Anna Kluwak
Kilka godzin trwały poszukiwania poszukiwania 8-letniego Filipa w Gorzowie. Chłopiec wyszedł z domu i przez kilka godzin nie nawiązywał kontaktu z rodziną. W poszukiwania dziecka zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów. Na szczęście finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. 8-latek został odnaleziony na jednym z placów zabaw.

W środę 20 czerwca przed godz. 15 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 8-letniego Filipa. Chłopiec wyszedł z domu przy ul. Przemysłowej nie dając nikomu znać gdzie idzie.

- Zaginięcie 8-letniego chłopca zgłosiła matka, którą zaniepokoiło to, że chłopiec wyszedł z domu i przez ponad godzinę nie dawał znaku życia. Ponadto rodzina nie miała kontaktu z dzieckiem i nie wiedziała gdzie jest. W poszukiwania zostali zaangażowani nie tylko policjanci wydziałów prewencji, ale również ruchu drogowego. Chłopca szukało w sumie kilkudziesięciu policjantów, którzy otrzymali aktualne zdjęcie 8-latka oraz informacje w co dziecko było ubrane. Około godziny 19.30 chłopiec został odnaleziony na jednym z placów zabaw. Filip został przekazany cały i zdrowy rodzinie – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak podkreślają policjanci, nie można bagatelizować takich sygnałów zwłaszcza w przypadku dzieci. Jeden czy drugi raz może okazać się, że pociecha bawi się na placu zabaw czy u kolegi, a w tym kolejnym przypadku może niestety dojść do tragedii. Dlatego tak ważna jest reakcja i sprawdzenie każdego zawiadomienia o zaginięciu dziecka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości