Wiadomości

Ukradli 56 telewizorów z gorzowskiej fabryki

15 czerwca 2018, 14:06, red/inf. prasowa
fot. KMP Leszno
Czwórka gorzowian ukradła 56 telewizorów, które pochodziły z fabryki w naszym mieście. Gorzowianie pojechali za ciężarówką, która transportowała telewizory. Ta na noc zatrzymała się w Lesznie. Tam doszło do kradzieży.

W marcu br. leszczyńska Policja została powiadomiona o włamaniu do naczepy ciągnika siodłowego zaparkowanego na terenie firmy transportowej w Lesznie. Ustalono wówczas, że w godzinach nocnych zdemontowano część płotu posesji, a następnie zerwano plomby od naczepy ciągnika siodłowego. Ostatecznie z wnętrza pojazdu zginęło 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych na szkodę jednej z gorzowskich firm.

Od tej pory policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, w szczególności nad ustaleniem okoliczności zdarzenia i sprawców kradzieży. Trop zaprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego. Przez kilka miesięcy funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenie zarzutów dla czterech osób mających związek z tą sprawą.

12 czerwca br. ponad 20 policjantów z Leszna z samego rana, weszło do kilu mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymali trzech mężczyzn biorących udział w rabunku. Czwarty podejrzany sam dotarł do leszczyńskiej komendy. To mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo u jednego z podejrzanych policjanci podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 20 gramów marihuany.

13 czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości