Ukradli 56 telewizorów z gorzowskiej fabryki

15 czerwca 2018, 14:06, red/inf. prasowa
fot. KMP Leszno
Czwórka gorzowian ukradła 56 telewizorów, które pochodziły z fabryki w naszym mieście. Gorzowianie pojechali za ciężarówką, która transportowała telewizory. Ta na noc zatrzymała się w Lesznie. Tam doszło do kradzieży.

W marcu br. leszczyńska Policja została powiadomiona o włamaniu do naczepy ciągnika siodłowego zaparkowanego na terenie firmy transportowej w Lesznie. Ustalono wówczas, że w godzinach nocnych zdemontowano część płotu posesji, a następnie zerwano plomby od naczepy ciągnika siodłowego. Ostatecznie z wnętrza pojazdu zginęło 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych na szkodę jednej z gorzowskich firm.

Od tej pory policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, w szczególności nad ustaleniem okoliczności zdarzenia i sprawców kradzieży. Trop zaprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego. Przez kilka miesięcy funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenie zarzutów dla czterech osób mających związek z tą sprawą.

12 czerwca br. ponad 20 policjantów z Leszna z samego rana, weszło do kilu mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymali trzech mężczyzn biorących udział w rabunku. Czwarty podejrzany sam dotarł do leszczyńskiej komendy. To mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo u jednego z podejrzanych policjanci podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 20 gramów marihuany.

13 czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości