Wiadomości

Kolejne zapory staną na Kostrzyńskiej

11 czerwca 2018, 11:21, red
Kolejne zapory staną na drodze kierowcom poruszającym się po placu budowy i chodniku przy ulicy Kostrzyńskiej. Przypomnijmy, po zamknięciu dla ruchu tej drogi kierowcy skracali sobie objazd jadąc ulicami Zwiadowców i Nad Wartą. Niektórzy codziennie jeżdżą po chodniku i placu budowy. O tym fakcie poinformował nas jeden czytelników.

O kolejnym "dzikim" objeździe na ulicy Kostrzyńskiej informowaliśmy Was już kilka dni temu. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z okolicznych mieszkańców, który widział, jak kierowcy bezkarnie jeżdżą po placu budowy oraz po drugiej stronie ulicy - po chodniku. Stwarzało to duże zagrożenie przede wszystkim dla pieszych, którzy wcześniej mogli bez większych problemów korzystać z chodnika.

Po sygnałach od naszych czytelników i po ukazaniu się artykułu na naszym portalu, sprawa została poruszona na radzie budowy.

- Wobec łamania obowiązującego zakazu wjazdu na teren budowy i stwarzaniu w ten sposób zagrożenia dla osób pieszych poruszających się w strefie wydzielonej tylko na potrzeby dojścia, wykonawca zadeklarował iż wykonane zostaną dodatkowe zabezpieczenia w postaci zapór które uniemożliwią przejazd pojazdów po wydzielonej części chodnika - mówi Ewa Sadowska, rzecznik prasowy UM w Gorzowie.

Jak informuje wykonawaca, zapory na placu budowy oraz te, umożliwiające wjazd na chodnik zostaną ustawione w najbliższym możliwym czasie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości