Wiadomości

Most Staromiejski zamknięty na Dni Gorzowa [zdjęcia]

7 czerwca 2018, 08:00, ak
fot. Tomasz Pluciński
Tradycyjnie na czas Dni Gorzowa zostanie zamknięty most Staromiejski, co oznacza spore utrudnienia dla kierowców i osób podróżujących komunikacją miejską. Mosty zostanie zamknięty w sobotę 9 czerwca, jednak to nie jedyne zmiany w organizacji ruchu na czas miejskiej imprezy. Zamknięta zostanie również ul. Fabryczna, Wał Okrężny i ul. Nadbrzeżna.

W czwartek 7 czerwca na błoniach nadwarciańskich odbędzie się jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Natomiast w dniach 8-10 czerwca odbędą się Dni Gorzowa. Impreza oznacza nie tylko dobrą zabawę dla wielu gorzowian i gości, ale również spore utrudnienia dla kierowców i osób podróżujących komunikacją miejską.

W związku z Dniami Gorzowa tradycyjnie zostanie zamknięty most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego, a także ul. Fabryczna na odcinku od ronda św. Jerzego do ul. Towarowej oraz ul. Wał Okrężny. Zamknięcie ruchu kołowego planowane jest od soboty 9 czerwca od godz. 6 rano do poniedziałku 11 czerwca do godz. 4 rano.

Natomiast od piątku 8 czerwca od godz. 6 rano do poniedziałku 11 czerwca do godz. 5 rano zostanie zamknięta ul. Nadbrzeżna na odcinku od Wildomu do mostu Staromiejskiego. Również w piątek od godz. 12 na na potrzeby ustawienia ogródków gastronomicznych planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Fabrycznej na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej. Wówczas objazd zamkniętego odcinka będzie przebiegał ul. Wawrzyniaka i Śląską. Dla autobusów MZK jadących w kierunku pętli na ul. Śląskiej przygotowany zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wawrzyniaka i para przystanków na ul. Śląskiej.

Jak jechać?

Przejazd od soboty 9 czerwca do niedzieli 10 czerwca z centrum Gorzowa na Zawarcie będzie możliwy przez most Lubuski po trasie: ul. Chrobrego – Jagiełły – Warszawska – rondo Santockie – Trasa Nadwarciańska – rondo Kasprzaka – Koniawska – rondo Grobla.

O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe wskazujące objazd na Zawarcie. Natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ul. Śląskiej) możliwy będzie ulicą Wawrzyniaka –– Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do ronda Santockiego.

W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna, rondo Santockie oraz ul. Przemysłowa – Mechaniczna. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Grobla – Woskowa – Zielona w przypadku blokowania się skrzyżowania planowane jest sterowanie ruchem przez funkcjonariuszy policji. Policjanci kierować będą również okresowo ruchem na rondzie Santockim.

Kursowanie autobusów MZK

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (m. in. linie 101, 111, 125). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe.

Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (m . in. linie 100, 103, 107, 110, 134) oraz linie podmiejskie obsługujące Gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

1/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

2/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

2/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

3/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

3/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości