Wiadomości

Most Staromiejski zamknięty na Dni Gorzowa [zdjęcia]

7 czerwca 2018, 08:00, ak
fot. Tomasz Pluciński
Tradycyjnie na czas Dni Gorzowa zostanie zamknięty most Staromiejski, co oznacza spore utrudnienia dla kierowców i osób podróżujących komunikacją miejską. Mosty zostanie zamknięty w sobotę 9 czerwca, jednak to nie jedyne zmiany w organizacji ruchu na czas miejskiej imprezy. Zamknięta zostanie również ul. Fabryczna, Wał Okrężny i ul. Nadbrzeżna.

W czwartek 7 czerwca na błoniach nadwarciańskich odbędzie się jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Natomiast w dniach 8-10 czerwca odbędą się Dni Gorzowa. Impreza oznacza nie tylko dobrą zabawę dla wielu gorzowian i gości, ale również spore utrudnienia dla kierowców i osób podróżujących komunikacją miejską.

W związku z Dniami Gorzowa tradycyjnie zostanie zamknięty most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego, a także ul. Fabryczna na odcinku od ronda św. Jerzego do ul. Towarowej oraz ul. Wał Okrężny. Zamknięcie ruchu kołowego planowane jest od soboty 9 czerwca od godz. 6 rano do poniedziałku 11 czerwca do godz. 4 rano.

Natomiast od piątku 8 czerwca od godz. 6 rano do poniedziałku 11 czerwca do godz. 5 rano zostanie zamknięta ul. Nadbrzeżna na odcinku od Wildomu do mostu Staromiejskiego. Również w piątek od godz. 12 na na potrzeby ustawienia ogródków gastronomicznych planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Fabrycznej na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej. Wówczas objazd zamkniętego odcinka będzie przebiegał ul. Wawrzyniaka i Śląską. Dla autobusów MZK jadących w kierunku pętli na ul. Śląskiej przygotowany zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wawrzyniaka i para przystanków na ul. Śląskiej.

Jak jechać?

Przejazd od soboty 9 czerwca do niedzieli 10 czerwca z centrum Gorzowa na Zawarcie będzie możliwy przez most Lubuski po trasie: ul. Chrobrego – Jagiełły – Warszawska – rondo Santockie – Trasa Nadwarciańska – rondo Kasprzaka – Koniawska – rondo Grobla.

O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe wskazujące objazd na Zawarcie. Natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ul. Śląskiej) możliwy będzie ulicą Wawrzyniaka –– Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do ronda Santockiego.

W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna, rondo Santockie oraz ul. Przemysłowa – Mechaniczna. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Grobla – Woskowa – Zielona w przypadku blokowania się skrzyżowania planowane jest sterowanie ruchem przez funkcjonariuszy policji. Policjanci kierować będą również okresowo ruchem na rondzie Santockim.

Kursowanie autobusów MZK

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (m. in. linie 101, 111, 125). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe.

Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (m . in. linie 100, 103, 107, 110, 134) oraz linie podmiejskie obsługujące Gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.

Fotoreportaż


1/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

1/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

2/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

2/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

3/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

3/3 Organizacja ruchu na Dni Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości