Wiadomości

Po pijaku przyjechał na policyjny parking [film]

5 czerwca 2018, 12:24, ak
fot. KWP
Obywatel Ukrainy próbował zaparkować na parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Policjanci byli zaniepokojeni zachowaniem kierowcy, który wykonywał dziwne manewry. Po zatrzymaniu mężczyzny, okazało się że jest pijany. Miał promil alkoholu.

Wszystko działo się w nocy z soboty 2 czerwca na niedzielę 3 czerwca na policyjnym parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Kilka minut po północy zastępca dyżurnego gorzowskiej policji oraz operator monitoringu dostrzegli dziwną sytuację na parkingu przy Wyszyńskiego.

- Na parking przy komendzie podjechał osobowy ford. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na parkingu, gdzie było wiele pustych miejsc, kierowca nie mógł sobie poradzić z zaparkowaniem pojazdu. Zanim wykonał jakikolwiek manewr, przez dłuższy czas stał w miejscu. Dodatkowo dwukrotnie zmieniał światła z mijania na drogowe – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji

Ta sytuacja zaniepokoiła policjantów, którzy zaczęli podejrzewać, że kierowca forda może być pod wpływem alkoholu. Gdy tylko podeszli do auta, wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu.

- Okazało się, że za kierownicą siedzi 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był pijany. W swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. Obywatel Ukrainy odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za brak posiadanego przy sobie prawa jazdy podczas kierowania. Jak oświadczył 33-latek dokument zostawił w swoim miejscu zamieszkania na Ukrainie – komentuje Sławek.

Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości