Nową jezdnią po ul. Myśliborskiej

30 maja 2018, 09:30, ak/inf. prasowa
fot. archiwum
Kierowcy jeżdżący ul. Myśliborską w Gorzowie muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Od soboty 2 czerwca ruch zostanie puszczony, nowo wybudowaną, południową jezdnią.

Wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej kończy prace na nowej, południowej jezdni. Dzięki temu, w sobotę 2 czerwca zostanie zmieniona organizacja ruchu i kierowcy będą jeździć nowo wybudowaną jezdnię. Wszystko po to, aby firma Budomex S.A. mogła ruszyć z pracami na pasie północnym.

- Na nowej jezdni pasy ruch zostaną oddzielone w newralgicznych miejscach taśmami barwy żółtej lub urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Nadal obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Kierowcy nie będą mogli wjechać na parking Media Markt, OBI i Tesco od strony ul. Myśliborskiej przy stacji paliw. Dojazd na parkingi będzie możliwy jedynie od ul. Słowiańskiej i od ronda Słowiańskiego, o czym informować będą ustawione tablice. Ponadto zmianie ulegnie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku Baczyny i strefy przemysłowej. Przystanek będzie zlokalizowany na prawym pasie ruchu ul. Myśliborskiej przed rondem Szczecińskim.

Natomiast organizacja ruchu na rondzie Szczecińskim pozostanie bez zmian:

- na wlocie wschodnim ul. Myśliborskiej (od centrum) prawy pas umożliwia przejazd na wprost i skręt w prawo, natomiast lewy pas przeznaczony jest wyłącznie do skrętu w lewo w Osiedle Europejskie i do zawracania;

- na wlocie zachodnim (od Szczecina) nadal pozostanie jeden pas, który będzie służył do jazdy na rondzie we wszystkich kierunkach;

- na wlocie północnym (ul. Słowiańska) organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Prawy pas przeznaczony jest tam do skrętu w prawo, lewy zaś do jazdy prosto i skrętu w lewo.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości