Wiadomości

Sezon na truskawki w pełni!

29 maja 2018, 14:53, red
Ze śmietaną, z samym cukrem lub jako koktajl. Nadszedł sezon na truskawki. Nie sposób przejść obok stoiska z tymi pachnącymi owocami obojętnie. Tym bardziej że z dnia na dzień truskawki są coraz tańsze.

Najbardziej smakują te nasze, z pól uprawnych z naszego kraju. Truskawki hodowane poza granicami Polski i pakowane w plastikowe opakowania nie mogą równać się z tymi, które teraz możemy kupić na wszelkiego rodzaju osiedlowych stoiskach. Owoce kupowane w dyskoncie spożywczym nie smakują ani nawet nie pachną jak prawdziwa, polska truskawka.

Nic więc dziwnego, że do wspomnianych osiedlowych stoisk ustawiają się duże kolejki. Jeszcze kilka dni temu za kilogram truskawek musieliśmy zapłacić 12-13 złotych, a teraz cena waha się w granicach 7-8 złotych. To zachęca do kupna większej ilości. - Ludzie kupują całymi kobiałkami. Owoce mamy słodkie, świeże i co najważniejsze nasze – krajowe. O to często pytają mnie klienci – mówiła w wywiadzie dla RMF MAXXX Beata Komodzińska, sprzedająca truskawki na osiedlu Staszica w Gorzowie.

Dlaczego warto jeść truskawki? Przede wszystkim bo są smaczne. Ale truskawki są także niskokaloryczne. 100 g truskawek to tylko 28 kcal, mogą więc do woli jeść je osoby odchudzające się i dbające o linię. Truskawki są bogate w minerały, w mnóstwo witamin (mają np. więcej witaminy C niż cytrusy!) i liczne ważne dla zdrowia mikroelementy. Truskawki są lekkostrawne, oczyszczają organizm i sprzyjają trawieniu białek. Truskawki mają właściwości bakteriobójcze.

A wy jakie truskawki lubicie najbardziej? Ze śmietaną, cukrem, czy może prosto z krzaka?

Ankieta

Truskawki najlepszą są:

  • Zerwane prosto z krzaka w ogródku46.54%
  • Świeżo umyte, bez niczego14.63%
  • Z samym cukrem4.67%
  • Ze śmietaną - to niebo w gębie ;)26.42%
  • W koktajlu7.72%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 492

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości