Wiadomości

Kierowca ciężarówki zerwał słupy telefoniczne [zdjęcia]

21 maja 2018, 15:42
fot. czytelnik Łukasz
Kierowca ciężarówki zawracając na wąskiej ulicy Tartacznej w Gorzowie, zerwał linie i kilka słupów telefonicznych. Spadające słupy uszkodziły przede wszystkim płoty i elewacje budynków.

W poniedziałek około godz. 15 przy ul. Tartacznej w Gorzowie - boczna droga od ul. Kostrzyńskiej – doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika Łukasza na naszym facebookowym profilu gorzowianin.com.

Kierowca samochodu ciężarowego renault z powodu zamkniętej ul. Kostrzyńskiej na odcinku od ul. Tartacznej do ul. Nad Wartą. Kierujący ciężarówką widząc zamkniętą ul. Kostrzyńską zjechał w ul. Tartaczną i kiedy zorientował się, że droga jest „ślepa” zaczął zawracać.

- Zawracająca ciężarówka z naczepą przewróciła słupy telefoniczne, a kable pociągnęły kolejne słupy zrywając linię i spadając na posesje. Zniszczone zostały płoty, elewacje budynków czy zaparkowane auta, bo kierowca ciężarówki nie czuł, że pociągnął za sobą nisko idące linie telefoniczne i wyrwał kilka słupów. A to wszystko ciągnęło się za jadącą w dół ciężarówką. Teraz cała ulica Tartaczna jest bez telefonu i internetu – opowiada czytelnik Łukasz.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zdecydowali o odstąpieniu od ukarania kierowcy renault mandatem i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mieszkańcy ul. Tartacznej podkreślają, że wszystkiemu winne jest złe oznakowanie ul. Kostrzyńskiej. - Ludzie spoza Gorzowa na niemieckich czy zachodniopomorskich numerach rejestracyjnych jadą ul. Kostrzyńską, która została zamknięta i przez brak oznaczeń skręcają w ulicę Tartaczną myśląc że dojadą na Kostrzyn i błądzą po naszej ulicy. Potrzebne są znaki na ul. Kostrzyńskiej przy wjeździe w ul. Tartaczną. Bez tego ludzie jadą w osiedle i błądzą – podkreśla pan Łukasz.

Jak przyznają mieszkańcy ul. Tartacznej, potrzebne jest dodatkowe oznakowanie z informację, że jest to droga osiedlowa bez przejazdu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

1/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

2/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

2/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

3/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

3/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

4/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

4/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

5/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

5/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

6/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

6/6 Zerwane słupy i rozwalone płoty

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości