Rozpoczął się remont Kostrzyńskiej

21 maja 2018, 14:57, ak
fot. gorzowianin.com
Na tę inwestycję mieszkańcy Gorzowa czekali bardzo długo. W poniedziałek ruszyły w końcu pierwsze prace związane z przebudową ul. Kostrzyńskiej. Według założeń pierwszy etap prac potrwa do połowy sierpnia, a cała inwestycja ma zostać zakończona jesienią 2019 roku.

W poniedziałek 21 maja po godz. 14 firma Budimex zamknęła pierwszy fragment fragment ul Kostrzyńskiej od ul. Nad Wartą do połowy skrzyżowania z ul. Tartaczną i ruszyła z pracami. To o dwie godziny później, niż początkowo zapowiadał wykonawca. Na  początek firma zajęła się pracami torowymi, natomiast we wtorek rozpocznie sę rozbiórka kostki brukowej.

Z związku z rozpoczęciem pierwszego etapu przebudowy ul. Kostrzyńskiej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Wyjazd z ul. Tartacznej w ul. Kostrzyńską będzie możliwy wyłącznie w kierunku centrum miasta.

Natomiast osoby jadące od strony Kostrzyna do centrum Gorzowa będą mogły wybrać dwie trasy. Pierwsza to objazd ul. Dobrą, Myśliborską i Al. Konstytucji 3 Maja. Druga, nieco dłuższa to możliwość zjechania na węźle Gorzów Zachód (Kostrzyńska) na trasę S3 i dojazd do węzła Gorzów Południe (Kasprzaka) lub Gorzów Północ (Szczecińska).

Według założeń wykonawcy, pierwszy odcinek ma zostać zrealizowany do 15 sierpnia 2018 roku. Następnie firma Budimex przystąpi do etapu 2, który będzie obejmował odcinek w okolicach Placu Słonecznego i potrwa od lipca do września 2018 roku.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Największe zmiany dotyczą kursowania linii autobusowej T1. W związku z zamknięciem niewielkiego odcinka ulicy Kostrzyńskiej linia T1 dojeżdżać będzie tylko do Placu Słonecznego. Tam będzie tymczasowa pętla, na której autobusy będą zawracać i jechać w kierunku Silwany. Pasażerów z Wieprzyc, a także z MZK, zabierać będzie autobus linii T4, który kursować będzie na trasie do Orląt Lwowskich przez ulicę Dobrą, Myśliborską i Aleję Konstytucji 3-maja.

- Najdogodniejszym miejscem na przesiadkę z linii zastępczej T 1 na linie zastępcze T 2 i T 4 i odwrotnie jest węzeł przesiadkowy obejmujący przystanki Zakład Energetyczny i Orląt Lwowskich – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy gorzowskiego MZK.

Ci, którzy chcą kontynuować jazdę kierunku gminy Bogdaniec, muszą pamiętać, że linie autobusowe nr 106, 115, 119, 120 będą rozpoczynać i kończyć trasę na przystanku Kostrzyńska-MZK zamiast na pętli Wieprzyce (przy ul. Warzywnej).


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości