Wiadomości

Motocyklista pędził 180 km/h

18 maja 2018, 10:00
fot. KPP Strzelce
Aby jazda motocyklem nie zakończyła się tragedią, trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Z całą pewnością nie pamiętał o tym motocyklista zatrzymany przez drogówkę na drodze krajowej nr 22. Prędkość z jaką pędził, to ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Motocykl to dla wielu osób pasja i sposób na życie. To nie tylko forma spędzania czasu wolnego. Aby hobby nie przerodziło się w tragedię potrzebna jest świadomość tego, że jazda motocyklem, to oprócz wielkiej frajdy, także pewne ryzyko. Trzeba pamiętać, że zarówno wśród motocyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, są osoby jeżdżące zgodnie z przepisami, ale również tacy, którzy te przepisy bagatelizują.

W sobotę 12 maja z drogi krajowej nr 22 zrobił sobie tor wyścigowy 44-letni motocyklista. Mężczyzna pędził drogą ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę 44-latka przerwali policjanci w wydziału ruchu drogowego strzeleckiej komendy, pełniący służbę z wykorzystaniem videorejestratora w nieoznakowanym radiowozie.

Dla motocyklisty niebezpieczna jazda zakończyła się mandatem i punktami karnymi. Przy takiej prędkości najmniejszy błąd lub wybiegające na drogę zwierzę może być powodem wypadku. Wypadku, którego można uniknąć jadąc wolniej.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości