Wiadomości

Brak chętnych na remont Kazimierza Wielkiego

15 maja 2018, 11:28, ak
fot. archiwum
Do wtorku 15 maja władze Gorzowa czekały na zgłoszenia firm, które chciałyby się zająć przebudową ul. Kazimierza Wielkiego. Niestety do przetargu nie zgłosiła się żadna firma. W tym przypadku miasto będzie musiało ogłosić nowe postępowanie.

Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego to długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców osiedla Piaski. Dlatego też władze Gorzowa starały się do skutku o uzyskanie dofinansowania na przebudowę tej bardzo zniszczonej drogi. W końcu udało się uzyskać dofinansowanie z subwencji ogólnej w wysokości 5 mln 50 tys. zł, a miasto mogło ogłosić przetarg na wybór wykonawcy robót.

Postępowanie przetargowe zostało ogłoszone pod koniec kwietnia, a władze Gorzowa czekały na zgłoszenia do wtorku 15 maja do godz. 10. Niestety, jak się okazało, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma. Tym samym przetarg został unieważniony, a miasto będzie musiało ogłosić kolejne postępowanie.

Etapy przebudowy Kazimierza Wielkiego

Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego obejmie odcinek 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu z 2017 roku inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Na początek prace obejmą odcinek od ul. Roosevelta do ul. Chodkiewicza, w drugim etapie odcinek od ul. Chodkiewicza do Kukuczki, a na sam koniec od Kukuczki do Czarnieckiego.

- Objazdy będą uzależnione od etapowania robót. W przypadku etapu 1 objazd główny, w tym objazd dla MZK prowadzony będzie przez ul. Chodkiewicza. Natomiast w kolejnych etapach objazd prowadzony będzie przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską. W etapie 2 i 3, zgodnie z dokumentacją, wykonawca zobowiązany jest wprowadzić sygnalizację świetlną czasową na skrzyżowaniu Wyszyńskiego – Owocowa. Dla mieszkańców dostępnych będzie również dojazd do osiedla przez ul. Żwirową i ul. Błotną. Istnieje również możliwość, że wykonawca robót będzie mógł zmienić projekt podziału na etapy i kolejności etapowania robót – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości