Pęknięta rura i rozerwany asfalt na Dąbrowskiego [zdjęcia]

13 maja 2018, 16:48, ak
fot. czytelnik
Do awarii wodociągu doszło w niedzielę przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie. Pękła jedna z rur, która spowodowała spore zniszczenia w jezdni. Naprawa wodociągu oraz asfaltu zostanie przeprowadzona w poniedziałek.

W niedzielne popołudnie po godz. 16 przy ul. Dąbrowskiego na wysokości Kwadratu doszło do awarii wodociągu. W efekcie w jezdni zrobiła się dziura, a woda zalała ulicę oraz wlała się do piwnicy w kamienicy obok. Informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia do momentu przyjazdu służb Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz aby wypompować wodę z piwnicy.

- Przy ul. Dąbrowskiego doszło do awarii na rurze żeliwnej fi 250. Nasze służby przystąpią do zabezpieczenia rury oraz miejsca gdzie zrobiła się dziura, aby nikt w nią nie wjechał lub nie wpadł. Natomiast w poniedziałek przystąpimy do usuwania awarii, co będzie wiązało się z wykopami. Kiedy pęka rura żeliwna. to powoduje bardzo duże straty i wszystko wygląda jakby w tym miejscu wybuchła bomba. Bardzo duże ciśnienie spowodowało rozerwanie asfaltu i to wcale nie dziwi przy tego typu rurach – tłumaczy Jakub Andrzejewski z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Wody zostaną pozbawieni mieszkańcy przy ul. Dąbrowskiego na krótkim odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego. Dzisiaj do godz. 22 będzie podstawiony beczkowóz z wodą oraz w poniedziałek od godz. 6 rano.

Fotoreportaż


1/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

1/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

2/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

2/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

3/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

3/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

4/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

4/4 Pęknięta rura na Dąbrowskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości