Wiadomości

Przebudowa Kostrzyńskiej w 4 etapach [zdjęcia]

11 maja 2018, 12:30, ak
fot. archiwum
W piątek 18 maja ruszą pierwsze prace przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej. Na początek inwestycja został podzielona na cztery etapy, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Gorzowa.

W pierwszej kolejności w ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej planowane jest wykonanie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej, Szczecińskiej, Mironickiej i Dobrej, które będzie miało na celu poprawę bezpieczeństwa oraz ułatwienie wyjazdu i wjazdu w ul. Dobrą.

Budowa tymczasowego ronda będzie realizowana w kilku etapach, bez zamknięcia ul. Myśliborskiej i przy zachowaniu przejezdności. Prace nie będą kompleksowe. Będą one polegały na poszerzeniu wlotów skrzyżowania, wykonanie pierścienia ronda oraz oznakowania poziomego i pionowego. Roboty wymagające wprowadzenie ruchu wahadłowego wykonawca będzie zobowiązany realizować przy pomocy ręcznego sterowania ruchem oraz w godzinach poza szczytem komunikacyjnym. Dopiero realizacja ronda umożliwi rozpoczęcie prac na ul. Kostrzyńskiej.

Etapy prac na Kostrzyńskiej

W pierwszej kolejności (etap 1) wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ul. Nad Wartą do ul. Tartacznej. Wyłączenie tego odcinka i roboty nastąpią w piątek 18 maja. Według założeń etap 1 ma być realizowany od 18 maja do 15 sierpnia 2018 roku.

Etap 2 będzie obejmował odcinek w okolicach Placu Słonecznego i potrwa od lipca do września 2018 roku. Etap 3 to przebudowa skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej z ul. Dobrą i Warzywną oraz remont odcinka do ul. Nad Wartą. Według założeń prace mają zostać przeprowadzone w sierpniu i wrześniu 2018 roku. Ostatni etap 4 zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza będzie obejmowała przebudowę skrzyżowania z ul. Dobrą i Warzywną od strony S3 do skrzyżowania z ul. Źródłową i potrwa od października 2018 roku do marca 2019 roku. Natomiast druga część to przebudowa wiaduktu stalowego nad torowiskiem i ul. Zatorze. Tutaj prace potrwają od września 2018 roku do czerwca 2019 roku.

Kolejne etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej zostaną podane przez wykonawcę w trakcie postępujących prac. Przebudowa ul. Kostrzyńskiej obejmie 3-kilometrowy odcinek od Placu Słonecznego do węzła S3, a dokładnie do ul. Witnickiej.

Zmiany w funkcjonowaniu autobusów MZK

Mieszkańcy zostaną pozbawieni komunikacji miejskiej na odcinku około 1,3 km od przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku Os. Słoneczne/Plac Słoneczny w zależności od zaawansowania robót drogowych.

W związku z częściowym zamknięciem ul. Kostrzyńskiej będą następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zastępczej - zmiana trasy linii T1, czyli przesunięcie przystanku krańcowego z Wieprzyc na przystanek os. Słoneczne/Plac Słoneczny na etapie prac remontowych wiaduktu, gdy nie będzie dojazdu do dalej wysuniętych przystanków. Ważną zmianą będzie uruchomienie linii T4 na odcinku Kostrzyńska-MZK - osiedla Staszica przez ul. Dobrą. Linia autobusowa T4 zostanie uruchomiona, w momencie braku dojazdu do przystanku Kostrzyńska-MZK od strony Al. 11 Listopada i będzie jeździła z częstotliwością co 10-15 minut. Mieszkańcy ul. Dobrej mają korzystać z autobusów, które pojadą na osiedle Staszica i stamtąd będzie można dojechać dalej do miasta.

Fotoreportaż


1/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

1/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

2/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

2/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

3/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

3/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

4/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

4/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

5/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

5/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

6/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

6/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

7/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

7/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości