Wiadomości

Przebudowa Kostrzyńskiej w 4 etapach [zdjęcia]

11 maja 2018, 12:30, ak
fot. archiwum
W piątek 18 maja ruszą pierwsze prace przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej. Na początek inwestycja został podzielona na cztery etapy, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Gorzowa.

W pierwszej kolejności w ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej planowane jest wykonanie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej, Szczecińskiej, Mironickiej i Dobrej, które będzie miało na celu poprawę bezpieczeństwa oraz ułatwienie wyjazdu i wjazdu w ul. Dobrą.

Budowa tymczasowego ronda będzie realizowana w kilku etapach, bez zamknięcia ul. Myśliborskiej i przy zachowaniu przejezdności. Prace nie będą kompleksowe. Będą one polegały na poszerzeniu wlotów skrzyżowania, wykonanie pierścienia ronda oraz oznakowania poziomego i pionowego. Roboty wymagające wprowadzenie ruchu wahadłowego wykonawca będzie zobowiązany realizować przy pomocy ręcznego sterowania ruchem oraz w godzinach poza szczytem komunikacyjnym. Dopiero realizacja ronda umożliwi rozpoczęcie prac na ul. Kostrzyńskiej.

Etapy prac na Kostrzyńskiej

W pierwszej kolejności (etap 1) wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ul. Nad Wartą do ul. Tartacznej. Wyłączenie tego odcinka i roboty nastąpią w piątek 18 maja. Według założeń etap 1 ma być realizowany od 18 maja do 15 sierpnia 2018 roku.

Etap 2 będzie obejmował odcinek w okolicach Placu Słonecznego i potrwa od lipca do września 2018 roku. Etap 3 to przebudowa skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej z ul. Dobrą i Warzywną oraz remont odcinka do ul. Nad Wartą. Według założeń prace mają zostać przeprowadzone w sierpniu i wrześniu 2018 roku. Ostatni etap 4 zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza będzie obejmowała przebudowę skrzyżowania z ul. Dobrą i Warzywną od strony S3 do skrzyżowania z ul. Źródłową i potrwa od października 2018 roku do marca 2019 roku. Natomiast druga część to przebudowa wiaduktu stalowego nad torowiskiem i ul. Zatorze. Tutaj prace potrwają od września 2018 roku do czerwca 2019 roku.

Kolejne etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej zostaną podane przez wykonawcę w trakcie postępujących prac. Przebudowa ul. Kostrzyńskiej obejmie 3-kilometrowy odcinek od Placu Słonecznego do węzła S3, a dokładnie do ul. Witnickiej.

Zmiany w funkcjonowaniu autobusów MZK

Mieszkańcy zostaną pozbawieni komunikacji miejskiej na odcinku około 1,3 km od przystanku Kostrzyńska-MZK do przystanku Os. Słoneczne/Plac Słoneczny w zależności od zaawansowania robót drogowych.

W związku z częściowym zamknięciem ul. Kostrzyńskiej będą następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zastępczej - zmiana trasy linii T1, czyli przesunięcie przystanku krańcowego z Wieprzyc na przystanek os. Słoneczne/Plac Słoneczny na etapie prac remontowych wiaduktu, gdy nie będzie dojazdu do dalej wysuniętych przystanków. Ważną zmianą będzie uruchomienie linii T4 na odcinku Kostrzyńska-MZK - osiedla Staszica przez ul. Dobrą. Linia autobusowa T4 zostanie uruchomiona, w momencie braku dojazdu do przystanku Kostrzyńska-MZK od strony Al. 11 Listopada i będzie jeździła z częstotliwością co 10-15 minut. Mieszkańcy ul. Dobrej mają korzystać z autobusów, które pojadą na osiedle Staszica i stamtąd będzie można dojechać dalej do miasta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

1/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

2/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

2/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

3/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

3/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

4/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

4/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

5/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

5/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

6/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

6/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

7/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

7/7 Etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości