Bieg Słowiański i utrudnienia w ruchu

11 maja 2018, 10:35, red/inf. prasowa UM
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 12 maja odbędzie się w Gorzowie kolejny Bieg Słowiański. W związku z imprezą, szykują się spore utrudnienia w ruchu przy ul. Słowiańskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej – Żwirowej – Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich.

Podobnie jak w roku ubiegłym bieg odbędzie się tylko na ulicy Słowiańskiej i wystartuje z placu cyrkowego, a trasa będzie wiodła ul. Słowiańską do pierwszego ronda koło Tesco. Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają pamiątkowe medale. Zwycięzcy w klasyfikacji ogólnej mężczyzn i kobiet otrzymają puchary, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet otrzymają puchary i nagrody rzeczowe, a uczestnicy biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzymają medale, dyplomy i nagrody.

Organizacja imprezy wiąże się również z utrudnieniami w ruchu drogowym, ponieważ bieg odbędzie się po następującej trasie – start z placu cyrkowego, następnie ul. Żwirowa, ul. Słowiańska w stronę ul. Szczecińskiej (wyłącznie jezdnia północno-zachodnia) i zawracanie biegaczy przed rondem Słowiańskim, następnie ul. Słowiańska (wyłącznie jezdnia północno-zachodnia), ul. Żwirowa i meta na placu cyrkowym.

W dniu biegu od godziny 9.30 do godz. 12 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie jezdnia ul. Słowiańskiej w kierunku ronda Szczecińskiego na odcinku od ul. Żwirowej do ronda Słowiańskiego. W trakcie startu biegaczy czyli około godziny 10 zablokowane zostaną także 2 pasy ruchu na ulicy Żwirowej na odcinku od wyjazdu z placu cyrkowego do ul. Słowiańskiej. Później odblokowany zostanie pas lewy, z które będzie możliwość przejazdu na wprost w ul. Kosynierów Gdyńskich oraz w lewo w ul. Roosevelta. W związku z powyższymi utrudnieniami dla kierowców jadących ulicą Żwirową od Chwalęcic i cmentarza zaleca się objazd przez osiedle Piaski (ul. Błotna).

Natomiast kierowcy jadący ul. Roosevelta zamkniętą ul. Słowiańską będą mogli ominąć przez ul. Kosynierów Gdyńskich i osiedle Staszica (np. ulicą Matejki lub Mościckiego). Utrudnienia w ruchu dotyczyć będą również dojazdu do parkingu przy CSR „Słowianka”. Dojazd na parking Słowianki i wyjazd z parkingu regulowany będzie przez służby policji zabezpieczające imprezę. Dojazd do basenu możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Myśliborskiej.

W przypadku skrzyżowania ulicy Fredry – Słowiańskiej zamknięty zostanie przejazd w osi jezdni ul. Słowiańskiej oraz wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Na ul. Fredry wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości