Wiadomości

Ważne zmiany w kursowaniu pociągów

8 maja 2018, 08:49, mati
Bardzo ważne informacje dla tych, którzy z Gorzowa wyjeżdżają pociągiem. Od czwartku, 10 maja całkowicie wyłączony z użytkowania będzie przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Z Gorzowa w kierunku Krzyża wyjedziemy tylko autobusem i tylko spod dworca głównego.

Od najbliższego czwartku (10 maja) wchodzi w życie zapowiadana przez nas korekta rozkładu jazdy pociągów. Pojawiają się tu duże zmiany – szczególnie dla tych, którzy podróżują na trasie Gorzów- Krzyż – Poznań i z powrotem.

Szynobusy Przewozów Regionalnych (nazywane przez „specjalistów” Spalinowymi Zespołami Trakcyjnymi) docierać będą tylko do Santoka. Do tej miejscowości – wszystkich pasażerów dowozić będzie Autobusowa Komunikacja Zastępcza, która kursować będzie na odcinku Gorzów Wielkopolski (stacja przy Dworcowej) – Santok – Gorzów Wielkopolski. Co ważne – autobusy pomijać będą stację Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Zmiany czekają też na pasażerów PKP Intercity. Do tej pory do Zwierzyna, na stację Strzelce Krajeńskiej Wschód kursowały autobusy zamiast wieczornego IC Kociewie do Gorzowa oraz nocnego TLK Uznam do Warszawy. Od 10 maja wszystkie połączenia tego przewoźnika będą realizowane do i od stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. Autobusowa komunikacja zastępcza kursować będzie na odcinku Dworzec Gorzów Wlkp. - Strzelce Krajeńskie Wschód - Dworzec Gorzów Wlkp.

Dlaczego przez 4 miesiące odcinek Gorzów- Santok będzie wyłączony z ruchu kolejowego? Wszystko przez remonty prowadzone przez PKP PLK.

- Wymieniony zostanie jeden rozjazd w obrębie stacji oraz naprawione zostaną dwa przejazdy kolejowo - drogowe na ul. Szpitalnej i ul. Teatralnej. Wymieniona zostanie na nich nawierzchnia drogowa oraz na nowe urządzenia przejazdowe. Wyremontowane zostaną także tory na szlaku Wawrów – Gorzów – mówi Zbigniew Wolny, z zespołu prasowe PKP PLK.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości