Wiadomości

Będzie rondo WOŚP w Gorzowie?

27 kwietnia 2018, 10:00, ak
fot. gorzowianin.com
Radni Platformy Obywatelskiej chcą, aby rondo turbinowe przy Białym Kościółku nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł zostanie poddany pod głosowanie na majowej sesji Rady Miasta.

Po weekendzie majowym radni Platformy Obywatelskiej zamierzają złożyć projekt uchwały, która mówi o tym, że rondo turbinowe przy Białym Kościółku miałoby nosić nazwę ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Projekt mamy przygotowany, jednak musi on jeszcze zostać zaopiniowany przez komisję do spraw nazewnictwa i prezydenta oraz sprawdzony przez prawników. Jednak mamy nadzieję, że uda się nam zająć uchwałą jeszcze na majowej sesji Rady Miasta. Rozmawiałem już z szefami gorzowskich sztabów i wszystkim ten pomysł się bardzo podoba – komentuje Robert Surowiec, radny PO, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Skąd w ogóle taki pomysł? Jak podkreśla Surowiec jest to docenienie wielkiej grupy wolontariuszy, która co roku angażuje się podczas finału orkiestry w Gorzowie oraz docenienie działań Jurka Owsiaka i tego, że do naszego szpitala trafia co roku nowy sprzęt ratujący życie, a który został zakupiony właśnie przez WOŚP.

- Jak obliczyłem, to do tej pory do gorzowskiego szpitala trafił sprzęt warty ponad 4 miliony złotych. Nieraz już byłem świadkiem, jak ten sprzęt ufundowany przez WOŚP uratował życie zwłaszcza dzieciom – mówi Surowiec.

Ankieta

Rondo turbinowe powinno zostać rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

  • Jak najbardziej tak67.21%
  • Raczej tak6.65%
  • Zdecydowanie nie16.25%
  • Raczej nie5.13%
  • Nie mam zdania4.75%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1052
 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości