Przebudowa Kazimierza Wielkiego w trzech etapach

26 kwietnia 2018, 18:52, ak
fot. archiwum
Magistrat szuka wykonawcy przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do połowy maja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace będą mogły ruszyć w czerwcu.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego – inwestycji długo oczekiwanej przez mieszkańców osiedla Piaski. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 15 maja.

Co istotne, Gorzów otrzymał dofinansowanie z subwencji ogólnej w wysokości 5 mln 50 tys. zł na przebudowę drogi, natomiast cała inwestycja ma kosztować około 8 mln 294 tys. zł. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na zakończenie prac do 14 grudnia 2018 roku. Jeżeli prace nie zostaną ukończone do końca roku, wówczas miasto będzie musiało oddać dofinansowanie.

Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego obejmie odcinek 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu z 2017 roku inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Na początek prace obejmą odcinek od ul. Roosevelta do ul. Chodkiewicza, w drugim etapie odcinek od ul. Chodkiewicza do Kukuczki, a na sam koniec od Kukuczki do Czarnieckiego.

- Objazdy będą uzależnione od etapowania robót. W przypadku etapu 1 objazd główny, w tym objazd dla MZK prowadzony będzie przez ul. Chodkiewicza. Natomiast w kolejnych etapach objazd prowadzony będzie przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską. W etapie 2 i 3, zgodnie z dokumentacją, wykonawca zobowiązany jest wprowadzić sygnalizację świetlną czasową na skrzyżowaniu Wyszyńskiego – Owocowa. Dla mieszkańców dostępnych będzie również dojazd do osiedla przez ul. Żwirową i ul. Błotną. Istnieje również możliwość, że wykonawca robót będzie mógł zmienić projekt podziału na etapy i kolejności etapowania robót – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości