Wiadomości

Przebudowa Kazimierza Wielkiego w pół roku

24 kwietnia 2018, 10:30, ak
fot. archiwum
Gorzów otrzymał długo wyczekiwane dofinansowanie na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Dlatego też miasto musi jak najszybciej ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, ponieważ prace muszą zostać zakończone do połowy grudnia tego roku.

We wtorek 17 kwietnia prezydent Jacek Wójcicki ogłosił, że Gorzów otrzymał dofinansowanie z subwencji ogólnej w wysokości 5 mln 50 tys. zł na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego. Natomiast cała inwestycja ma kosztować około 8 mln 294 tys. zł, czyli wkład własny po stronie miasta będzie wynosił 3 mln 244 tys. zł. Co istotne, z racji dofinansowania – inwestycja musi rozpocząć się i zakończyć w tym roku. Inaczej miasto będzie musiało oddać ponad 5 mln zł.

Dlatego też w ciągu najbliższych kilku dni powinien zostać ogłoszony przetarg na wybranie wykonawcy robót, tak aby można było go rozstrzygnąć jeszcze w maju. Natomiast miasto planuje, że prace budowlane rozpoczną się w czerwcu 2018 roku i zakończą się do 15 grudnia 2018 roku.

Obecnie magistrat szuka firmy, która zajmie się nadzorem inwestorskim przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. Zadaniem firmy będzie pełnienie usług nadzoru, kontroli nad realizacją robót, raportowaniem oraz rozliczeniem zadania inwestycyjnego. Miasto czeka na zgłoszenia do poniedziałku 7 maja.

Prace na Kazimierza Wielkiego obejmą odcinek od numeru 6 do skrzyżowania z ul. Czarneckiego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana droga oraz perony tramwajowe. Zostanie również wyremontowane torowisko tramwajowe, ale bez trakcji oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowane zostaną także chodniki, przejazdy przez torowisko oraz oświetlenie.

Zmorą dla mieszkańców osiedla Piaski będą objazdy, które zostaną poprowadzone najpewniej przez ul. Owocową i Wyszyńskiego, gdzie na czas robót ma zostać ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna – a to oznacza ogromne korki na ul. Wyszyńskiego. Drugi dojazd do Kazimierza Wielkiego będzie prowadził ul. Błotną i Żwirową.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości