Co z rozbudową ul. Myśliborskiej?

23 kwietnia 2018, 18:09, ak
fot. archiwum
Jeszcze przed wakacjami powinien zostać ukończony pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej w Gorzowie. Natomiast rozbudowa drugiego odcinka do strefy ekonomicznej zostanie zrealizowana w 2019 roku.

Docelowo ul. Myśliborska ma zostać rozbudowana do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku na odcinku 2 kilometrów od ronda Szczecińskiego do ul. Dobrej oraz ul. Szczecińska od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Spory zakres prac i to, że na drodze wojewódzkiej nr 130 jest duże natężenie ruchu do strefy ekonomicznej spowodowało, że miasto podzieliło inwestycję na dwa etapu.

Przetarg na pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej wygrała firma Budomex S.A., która realizuje inwestycję za kwotę 8 mln 997 tys. zł. Kierowcy jeżdżą obecnie jezdnią tymczasową, a wykonawca na drugim pasie układa już krawężniki oraz przygotowuje rondo na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką – będzie to droga dojazdowa do salonu meblowego i osiedla Europejskiego.

Kiedy zatem możemy spodziewać się zakończenia prac na pierwszym odcinku? - Umownie termin zakończenia prac na pierwszym etapie inwestycji jest planowany na koniec maja 2018 roku, jednak ten termin może ulec wydłużeniu – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Natomiast, jeżeli chodzi o drugi etap rozbudowy ul. Myśliborskiej, to do końca sierpnia 2018 roku ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa, a we wrześniu lub październiku powinien zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót. Natomiast same prace zostaną przeprowadzone 2019 roku.

Drugi etap obejmie rozbudowę ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdnin na odcinku od ronda z ul. Chorwacką do ul. Dobrej, gdzie zostanie wybudowane stałe rondo – na czas prac przy ul. Kostrzyńskiej zostanie tam wybudowane rondo tymczasowe – oraz ul. Szczecińską od węzła S3 do ul. Mosiężnej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości