Wiadomości

Nową Kostrzyńską pojedziemy we wrześniu 2019

20 kwietnia 2018, 11:40, red
fot. archiwum
Najpierw wybudowane będzie rondo przy Myśliborskiej, a dopiero później zamykane poszczególne odcinki Kostrzyńskiej. Wykonawca szacuje, że pierwsze roboty na tej ulicy, a co za tym idzie – pierwsze utrudnienia pojawią się za maksymalnie półtora miesiąca.

Generalny wykonawca, jak i urzędnicy jeszcze dogrywają etapy realizacji tej ogromnej inwestycji, ale już teraz wiemy, że pierwsze prace przy Kostrzyńskiej zaczną się dopiero w momencie, kiedy na skrzyżowaniu Myśliborska-Dobra zostanie ukończone rondo. To ma upłynnić ruch w tej części miasta i pozwolić na etapowe zamykanie ulicy Kostrzyńskiej.

Rondo Myśliborska/Dobra ma być podobne do tego, jakie znajduje się w okolicach galerii Manhattan. - Zbierzemy nawierzchnię, wyrównamy pobocza, potem wylejemy masę bitumiczną i przejdziemy do nakreślenia ronda – tłumaczy przedstawiciel wykonawcy.

Na realizację całej inwestycji, wykonawca ma 17 miesięcy. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień, oznacza to, że we wrześniu 2019 roku powinniśmy przejechać już całą wyremontowaną ulicą Kostrzyńską – na odcinku od alei 11 listopada do węzła S3.

Dziś w gorzowskim magistracie została podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Co będzie zrobione? Ulica Kostrzyńska będzie przebudowana całkowicie – wraz z torowiskiem. Na odcinku od os. Słonecznego do pętli na Wieprzycach będzie tylko jeden tor. Nowa Kostrzyńska też będzie jedno jezdniowa. Dzięki temu uda się wyremontować też odcinek od skrzyżowania z ulicą Dobrą do węzła S3. Zburzony i wybudowany od nowa będzie wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Żeglarskiej.

Miasto wyda na tę inwestycję 64 miliony złotych. Jest to o 6 milionów złotych więcej, niż planowano. Na chwilę obecną nie ma jeszcze szczegółowego harmonogramu prac. - Będziemy chcieli spotkać się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z ulicy Kostrzyńskiej, aby poinformować ich o etapach zamknięcia tej ulicy i możliwościach dojazdu do poszczególnych posesji – mówi przedstawiciel wykonawcy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości