Nowe windy w gorzowskich przychodniach

20 kwietnia 2018, 09:14, red/inf. prasowa UM
fot. ZGM
Pacjenci mogą już korzystać z wind zewnętrznych w trzech przychodniach na terenie Gorzowa. Windy w placówkach na Piłsudskiego, Mieszka I i Baczyńskiego mają ułatwić dostęp do gabinetów lekarskich, zwłaszcza tych znajdujących się na wyższych piętrach. A wszystko dzięki budowie windy zewnętrznej przy placówkach na Piłsudskiego, Mieszka I i Baczyńskiego.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie Wlkp. wybudował windy zewnętrzne w trzech przychodniach zdrowia, zlokalizowanych przy ulicach: Piłsudskiego 47, Mieszka I 42 i Baczyńskiego 24, ułatwiając dostęp do lekarzy nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także starszym i schorowanym czy też matkom z dziećmi.

Na windy zewnętrzne zdecydowano się, aby nie zmniejszać ilości gabinetów i nie ingerować w istniejący rozkład funkcjonalny tych placówek służby zdrowia.

Koszt budowy trzech wind wyniósł łącznie ponad 800 tys. zł. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej uzyskał dofinansowanie ze środków PFRON w kwocie 200 tys. zł. Pozostała kwota to dotacja z Urzędu Miasta w wysokości 400 tys. zł oraz 200 tys. zł to wkład własny Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Roboty budowlane wykonała firma gorzowska – Usługi Ogólnobudowlane PAK-BUD, przy współudziale Spółki Mestil-Lifts, odpowiedzialnej za zamontowanie i uruchomienie urządzeń dźwigowych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->