Remont Sulęcińskiej jeszcze w tym roku

20 kwietnia 2018, 08:05, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa czekają na niezbędne dokumenty, aby móc ogłosić przetarg na remont ul. Sulęcińskiej. Według zapowiedzi prezydenta droga zostanie zrobiona w 2018 roku bez względu na to czy miasto dostanie rządowe dofinansowanie.

O zniszczonej ul. Sulęcińskiej, która została nazwana „drogą wstydu” pisaliśmy już wielokrotnie na portalu gorzowianin.com. Droga potrzebuje pilnego remontu i to wie każdy, kto chociaż raz nią jechał. Dlatego też mieszkańcy ulicy nie mogą się doczekać pierwszych prac i co jakiś czas dopytują się o remont.

Wiadomo, że droga zostanie na pewno wyremontowana w 2018 roku. Miasto złożyło właśnie wniosek o dofinansowanie modernizacji ul. Sulęcińskiej w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Według wstępnych wyliczeń inwestycja ma kosztować około 2 mln 670 tys. zł.

- Jak tylko otrzymamy pozwolenie na budowę, to ogłosimy przetarg na przebudowę ul. Sulęcińskiej. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni uda się wybrać wykonawcę i ruszyć z pracami. Co istotne ul. Sulęcińska zostanie przebudowana w 2018 roku bez względu na to czy dostaniemy dofinansowanie czy też nie – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane 1,3 kilometra ul. Sulęcińskiej na odcinku od mostu na kanale Różkowieckim do skrzyżowania z ul. Zuchów. Prace będą obejmowały modernizację jezdni, remont mostku, przebudowę chodników i odwodnienie jezdni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości