Miasto wybuduje kładkę przez Wartę! W 2020 roku

19 kwietnia 2018, 14:36, (bar)
fot. archiwum
Miasto nie porozumiało się z PKP PLK w sprawie remontu kładki dla pieszych na moście kolejowym w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwotnie remont kładki miał być wykonany w 2017 roku. Miasto miało nawet zapisane w budżecie pieniądze na remont w kwocie około 2 milionów złotych. Remont jednak się nie rozpoczął, gdyż został prace zostały wstrzymane decyzją wojewody lubuskiego.

Później miasto wielokrotnie siadało do rozmów z przedstawicielami PKP PLK. Chodziło oczywiście o pieniądze, ponieważ miasto chciało, aby PKP PLK dołożyło się do remontu. Przedstawiciele kolejowej spółki przekonywali, że koszty przebudowy kładki powinno ponieść tylko i wyłącznie miasto.

Teraz miasto mówi o konieczności budowy kładki przez Wartę z dofinansowaniem z subwencji ogólnej. Okazuje się, że to nie jest nowy pomysł, bo o tym, że samo powinno przeprowadzić tę inwestycję, mówił już w 2016 roku ówczesny wiceprezydent Artur Radziński.

- Chciałbym, aby pieniądze zapisane w budżecie miasta przeznaczyć na budowę nowej kładki, która byłaby podświetlana i stanowiłaby dodatkową atrakcję turystyczną. W moim odczuciu byłoby to duże lepsze rozwiązanie, w perspektywie remontu całego mostu żelaznego – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com, wiceprezydent Radziński.

Kładka dla pieszych na moście kolejowym w Gorzowie została wybudowana w 1967 roku przez miasto. Została zamknięta pod koniec listopada 2012 roku ze względu na fatalny stan nawierzchni i dziury, które zagrażały zdrowiu i życiu mieszkańców miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości