W czerwcu pierwsze podwyżki dla nauczycieli

18 kwietnia 2018, 14:46, ak/inf. prasowa
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa doszedł do porozumienia z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w mieście. Dzięki temu, jeszcze tym roku zaczną obowiązywać nowe stawki dodatków funkcyjnych.

Podczas trzeciego spotkania z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w Gorzowie, prezydent Jacek Wójcicki zaproponował nowe zwiększone stawki dodatków funkcyjnych dla nauczycieli, które zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku.

- Nadrobienie dziewięciu lat zaległości jest trudnym zadaniem, dlatego rozpoczynamy proces systematycznej zmiany. O innych standardach możemy rozmawiać w nowej perspektywie budżetowej – zadeklarował Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Na pierwsze zmiany nauczyciele mogą liczyć już od czerwca. Na majowej sesji Rady Miasta pojawi się zmiana do uchwały, wprowadzająca zwiększone stawki dla wychowawców klas w szkołach o 27% i w przedszkolach o 53%. W związku z tym od czerwca dodatek za wychowawstwo w przedszkolu wzrośnie do 115 zł, natomiast za pełnienie tej funkcji w szkole do 190 zł. W przypadku opiekunów stażu dodatki wzrosną o 50 %, czyli do 60 zł.

W przypadku dodatków funkcyjnych dla dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innej kadry kierowniczej zaproponowano zwiększenie dodatków średnio o 200 zł brutto. Kwoty te mogą być zróżnicowane ze względu na ilość oddziałów, wielkość i typ placówki. Konieczne jest wypracowanie nowej procedury przyznawania dodatków, co zostanie uregulowane nową uchwałą Rady Miasta w czerwcu.

- Dziękuję Gabrieli Gronowskiej, przewodniczącej międzyszkolnej komisji oświaty i wychowania NSZZ „Solidarność oraz Barbarze Zajbert, prezes gorzowskiego oddziału ZNP za zaangażowanie, otwartość i współpracę, która pozwoliła przygotować dobre rozwiązanie – powiedział prezydent Wójcicki.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości