Bedą remonty, będą korki

19 kwietnia 2018, 09:41, red
fot. archiwum
Drugie półrocze 2018 roku to będzie prawdziwy sprawdzian dla kierowców w Gorzowie. Jeżeli dla wielu problemem była zamknięta Warszawska, to wyobraźcie sobie, co będzie się dziać w mieście, kiedy roboty ruszą na Kostrzyńskiej i Kazimierza Wielkiego.

Jeżeli do tego zestawu dołożymy Sikorskiego z deptakiem i trwające utrudnienia związane z remontem estakady, to może okazać się, że z os. Europejskiego na Manhattan bez stania w korkach będziemy mogli dojechać jedynie objazdem przez Santocko i Kłodawę. To oczywiście mało realne, ale pewne jest, że kierowców czeka nie lada wyzwanie.

Jak zapewniała na wtorkowej konferencji prasowej wiceprezydent Surmacz, przetarg na przebudowę Kazimierza Wielkiego ma zostać ogłoszony w najbliższym tygodniu. Realnie prace mogłyby ruszyć na przełomie maja i czerwca. W zależności od tego, jak będą przebiegać prace, trasa autobusowej linii T2, dowożącej mieszkańców na osiedle Piaski, będzie musiała przebiegać przez ulicę Wyszyńskiego i Owocową. Jak wszyscy dobrze wiemy, już teraz wyjazd z ulicy Owocowej to prawdziwa sztuka, szczególnie w godzinach szczytu. Wyminięcie się dwóch autobusów na samym mostku będzie wyczynem, przy którym drżeć będą nie tylko ręce kierowców prowadzących te pojazdy, ale też innych uczestników ruchu.

Dojazd na Piaski przez Wyszyńskiego spowoduje też zwiększenie ruchu na samej Wyszyńskiego – od Drzymały w kierunku ronda, na którym prawie codziennie dochodzi do mniejszych lub większych zdarzeń drogowych.

Drugim dojazdem na Piaski będzie zazwyczaj zastawiona przez pojazdy ulica Błotna. O ile wjazd w Błotną ze Żwirowej jest raczej prosty, to włączenie się do ruchu w kierunku Centrum, czyli skręt w lewo – przy dużym natężeniu ruchu od Chwalęcic, może być większym wyczynem niż przejazd przez wspomniany wcześniej mostek na Kłodawce.

Jeżeli przyszły wykonawca zaplanuje remont i zamknięcia ulicy etapami, będzie szansa, że przejazd będzie możliwy np. ulicą Puszkina, Kilińskiego czy też Chodkiewicza. Musimy pamiętać też o nitce ulicy Kazimierza Wielkiego tuż przy pogotowiu. Jedna sama ta jezdnia również pilnie wymaga remontu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości