Są pieniądze na Kazimierza Wielkiego!

17 kwietnia 2018, 15:43, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa otrzymały 5 mln 50 tys. zł dofinansowania z subwencji ogólnej na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Przetarg na wybranie wykonawcy zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu. Natomiast same prace muszą zostać zakończone do końca 2018 roku.

Gorzów nie otrzymał 3 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, co było sporym zaskoczeniem dla prezydenta Jacka Wójcickiego. Dlatego też miasto złożyło kolejny wniosek o dofinansowanie, jednak tym razem w ramach subwencji ogólnej. Magistrat liczył, że tym razem uda się uzyskać rządowe dofinansowanie i ruszyć z pracami przy ul. Kazimierza Wielkiego jeszcze w tym roku.

We wtorek 17 kwietnia prezydent Jacek Wójcicki ogłosił, że Gorzów otrzymał dofinansowanie z subwencji ogólnej w 5 mln 50 tys. zł właśnie na przebudowę Kazimierza Wielkiego. Natomiast cała inwestycja ma kosztować około 8 mln 294 tys. zł, czyli wkład własny po stronie miasta będzie wynosił 3 mln 244 tys. zł.

Przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego ma zostać ogłoszony do końca kwietnia. Co istotne, inwestycja będzie musiała rozpocząć się i zakończyć w tym roku.

Prace obejmą odcinek od numeru 6 do skrzyżowania z ul. Czarneckiego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana droga oraz perony tramwajowe. Zostanie również wyremontowane torowisko tramwajowe, ale bez trakcji oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowane zostaną także chodniki, przejazdy przez torowisko oraz oświetlenie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości