Wiadomości

Zieleń od nowa za ponad 2,3 mln zł

17 kwietnia 2018, 08:29, ak
fot. gorzowianin.com
Do końca roku firma ze Skwierzyny zajmie się zagospodarowaniem zieleni w Gorzowie. Wszystko dzięki unijnej dotacji, która pozwoli na przeprowadzenie prac na skwerze przy Łaźni Miejskiej, Szkole Podstawowej nr 17, Filharmonii Gorzowskiej i Muzeum Lubuskim. Koszt prac to ponad 2,3 mln zł.

Gorzowski magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na "zagospodarowanie wybranych terenów zielonych na terenie Gorzowa" w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie zostało podzielone na dwie części - pierwsze dotyczy zagospodarowania skweru przy dawnej Łaźni Miejskiej na które zostało przeznaczone 622 tys. zł. Natomiast drugie to zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 17 oraz przy Muzeum Lubuskim i Filharmonii Gorzowskiej – tutaj miasto zapisało w budżecie 1 mln 817 tys. zł.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta została rozpatrzona pozytywnie jeżeli chodzi o obie części zamówienia na kwotę 2 mln 321 tys. zł. Tym samym o miejską zieleń zadba Leszek Kułak budownictwo sportowe, inżyniera krajobrazu ze Skwierzyny.

Za zagospodarowanie skweru przy Łaźni Miejskiej wykonawca chce 741 tys. zł. W ramach inwestycji zostanie odnowiona istniejąca zieleń, wymiany doczeka się nawierzchnia ciągów pieszych, a w miejscu schodów powstanie pochylnia ułatwiająca przejazd osobom niepełnosprawnym.

Jeżeli chodzi o teren przy Filharmonii, skwer przy Muzeum Lubuskim i skwer przy Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Warszawskiej, to skwierzyńska firma za kwotę 1 mln 580 tys. zł zajmie się nasadzeniem drzew, krzewów oraz bylin. Ponadto wymieni nawierzchnię części utwardzonego terenu na płyty betonowe typu Eko z wypełnieniem trawnikowym oraz umocni skarpy. Oprócz tego pojawią się ławki oraz kosze na odpady. Wprowadzone zostaną także rozwiązania proekologiczne w formie budek dla ptaków czy domków dla jeży.

Wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie prac i zagospodarowanie skwerów. Tym samym prace powinny zakończyć się do końca 2018 roku. Co istotne, miasto na przetargu zaoszczędziło 118 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości