Zieleń od nowa za ponad 2,3 mln zł

17 kwietnia 2018, 08:29, ak
fot. gorzowianin.com
Do końca roku firma ze Skwierzyny zajmie się zagospodarowaniem zieleni w Gorzowie. Wszystko dzięki unijnej dotacji, która pozwoli na przeprowadzenie prac na skwerze przy Łaźni Miejskiej, Szkole Podstawowej nr 17, Filharmonii Gorzowskiej i Muzeum Lubuskim. Koszt prac to ponad 2,3 mln zł.

Gorzowski magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na "zagospodarowanie wybranych terenów zielonych na terenie Gorzowa" w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie zostało podzielone na dwie części - pierwsze dotyczy zagospodarowania skweru przy dawnej Łaźni Miejskiej na które zostało przeznaczone 622 tys. zł. Natomiast drugie to zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 17 oraz przy Muzeum Lubuskim i Filharmonii Gorzowskiej – tutaj miasto zapisało w budżecie 1 mln 817 tys. zł.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta została rozpatrzona pozytywnie jeżeli chodzi o obie części zamówienia na kwotę 2 mln 321 tys. zł. Tym samym o miejską zieleń zadba Leszek Kułak budownictwo sportowe, inżyniera krajobrazu ze Skwierzyny.

Za zagospodarowanie skweru przy Łaźni Miejskiej wykonawca chce 741 tys. zł. W ramach inwestycji zostanie odnowiona istniejąca zieleń, wymiany doczeka się nawierzchnia ciągów pieszych, a w miejscu schodów powstanie pochylnia ułatwiająca przejazd osobom niepełnosprawnym.

Jeżeli chodzi o teren przy Filharmonii, skwer przy Muzeum Lubuskim i skwer przy Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Warszawskiej, to skwierzyńska firma za kwotę 1 mln 580 tys. zł zajmie się nasadzeniem drzew, krzewów oraz bylin. Ponadto wymieni nawierzchnię części utwardzonego terenu na płyty betonowe typu Eko z wypełnieniem trawnikowym oraz umocni skarpy. Oprócz tego pojawią się ławki oraz kosze na odpady. Wprowadzone zostaną także rozwiązania proekologiczne w formie budek dla ptaków czy domków dla jeży.

Wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie prac i zagospodarowanie skwerów. Tym samym prace powinny zakończyć się do końca 2018 roku. Co istotne, miasto na przetargu zaoszczędziło 118 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości