Wiadomości

Raport z przebudowy torowiska na Walczaka

10 kwietnia 2018, 13:13, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Firma zajmująca się przebudową torowiska przy ul. Walczaka opowiada o etapie realizacji inwestycji. Roboty idą pełną parą i wszystko wskazuje na to, że październikowy termin zostanie dotrzymany.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę torowiska przy ul. Walczaka na odcinku od stacji paliw Shell do ronda Gdańskiego. Inwestycję realizuje krakowska firma ZUE za kwotę 14 mln zł. W ramach prac ma zostać przebudowane torowisko, a także skrzyżowanie ul. Walczaka i ul. Dowgielewiczowej. Do tego zostaną wybudowane nowe perony tramwajowe i chodniki. Firma deklaruje, że zrealizuje inwestycję do 28 października.

A jak wygląda plac budowy na początku kwietnia? Wszystko idzie zgodnie z planem, a budowlańcy uwijają się z robotą. Co istotne, przebudowa torowiska została podzielona na etapy. Firma ZUE opowiada, że obecnie prowadzi demontaż kabli trakcyjnych oraz zajmuje się wykonaniem dziewięciu przejść poprzecznych kanalizacji pod torowiskiem wraz z rurą osłonową do wpustów ulicznych.

Natomiast jeżeli chodzi o roboty torowe, to na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego wykonywane jest koryto torowiska wraz z profilowaniem oraz układanie geowłókniny czy też posadawianie studzienek odwodnienia torowiska. Wykonawca przystąpił także do układania pierwszej warstwy podbudowy – warstwy mieszanki związanej cementem.

Wykonawca zajmuje się również wykonaniem koryta pod chodnik na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego i pracami nad kanalizacjami kablowymi w rejonie wjazdu w ul. Dowgielewiczowej. Ponadto prowadzi roboty przy układaniu rur osłonowych na istniejących kablach SN i zabezpiecza istniejące sieci teletechniczne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości