4 miesiące bez pociągów w stronę Krzyża

10 kwietnia 2018, 12:38, red
fot. archiwum
Dokładnie za miesiąc ruch kolejowy na trasie Gorzów-Santok zostanie całkowicie wstrzymany. Taka sytuacja potrwa do 10 września. Tyle trwać mają remonty rozjazdów i przejazdów pomiędzy Gorzowem a Wawrowem.

Już teraz pasażerowie PKP Intercity, aby korzystać z niektórych pociągów, muszą dojeżdżać autobusem do stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. To ma jednak związek z remontami w innych częściach kraju i koniecznością skomunikowania składów na stacji Krzyż. Sytuacja taka trwa od marca. Za miesiąc wszystko się zmieni.

Dokładnie od 10 maja od strony Krzyża szynobusy PolRegio dojeżdżać będą tylko do Santoka. Tam na pasażerów czekać będą autobusy. Komunikacją zastępczą dojedziemy do dworca głównego w Gorzowie. Z użytkowania całkowicie zostanie wyłączony przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Dokładnie tak samo odbywać się będzie przejazd w drugą stronę – w kierunku Krzyża i dalej Poznania. Szynobusy będą czekać na pasażerów na stacji w Santoku. Pasażerowie będą dowożeni autobusową komunikacją zastępczą spod budynku dworca Gorzów Wielkopolski Główny.

Dalej będą musieli jeździć pasażerowie spółki Intercity. Do tej pory do Zwierzyna, na stację Strzelce Krajeńskiej Wschód kursowały autobusy zamiast wieczornego IC Kociewie do Gorzowa oraz nocnego TLK Uznam do Warszawy. Od 10 maja wszystkie połączenia tego przewoźnika będą realizowane do i od stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. Autobusowa komunikacja zastępcza kursować będzie na odcinku Dworzec Gorzów Wlkp. - Strzelce Krajeńskie Wschód oraz Strzelce Krajeńskie Wschód - Dworzec Gorzów Wlkp.

Dlaczego przez 4 miesiące odcinek Gorzów- Santok będzie wyłączony z ruchu kolejowego? Wszystko przez remonty prowadzone przez PKP PLK.

- Wymieniony zostanie jeden rozjazd w obrębie stacji oraz naprawione zostaną dwa przejazdy kolejowo - drogowe na ul. Szpitalnej i ul. Teatralnej. Wymieniona zostanie na nich nawierzchnia drogowa oraz na nowe urządzenia przejazdowe. Wyremontowane zostaną także tory na szlaku Wawrów – Gorzów – mówi Zbigniew Wolny, z zespołu prasowe PKP PLK.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości