Policjanci reanimowali nieprzytomnego mężczyznę

10 kwietnia 2018, 08:08, red
fot. gorzowianin.com
O włos od tragedii. Gdyby nie szybka reanimacja 35-letniego mieszkańca Gorzowa przez patrol policji, mężczyzna mógłby nie przeżyć. Wszystko wydarzyło się w sobotni poranek w centrum miasta.

W sobotni poranek 7 kwietnia dyżurny gorzowskiej policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał leżeć nieprzytomny na skwerze przy Chrobrego koło dawnego Empiku. Na miejsce został od razu wysłany policyny patrol.

- Tam st. sierż. Paweł Jewsiewicki oraz st. sierż. Karol Juszkiewicz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie znaleźli leżącego mężczyznę, który nie oddychał oraz nie wykazywał żadnych innych oznak życia. Policjanci od razu przystąpili do jego reanimacji, informując tym samym dyżurnego o przebiegu zdarzenia – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W międzyczasie dyżurny wezwał na miejsce ratowników medycznych, którzy na skwerze pojawili się już po kilku minutach. Ratownicy medyczni przejęli akcję ratunkową, jak się okazało starania policjantów pozwoliły na odzyskanie mężczyźnie oddechy. 35-letni mieszkaniec Gorzowa został przetransportowany do szpitala.

- Mężczyzna zawdzięcza swoje życie zawdzięcza profesjonalizmowi policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie – podkreśla Sławek.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości